30-06-2017 » Golczewo, Powiat i region

Wakacje z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie – czyli kulturalny rozkład jazdy

Półkolonie i Warsztaty:

– Projekt Plaża z GOKiS przez całe wakacje – przez cale wakacje animatorzy z ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 14:30 zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich golczewskich plażowiczów. W ramach projektu plaża organizujemy liczne zabawy, animacje dla dzieci, turnieje sportów plażowych, aktywności manualne, rekreacyjne i wiele innych.

– Wakacyjna Pracownia Plakatu 03 – 07.07 – Już z początkiem lipca odbędą się pięciodniowe warsztaty projektowania plakatu dla młodzieży. Zajęcia projektowania graficznego połączone zostaną z tematycznymi spotkaniami dotyczącymi profilaktyki uzależnień. Zajęcia poprowadzą Kaja i Piotr Depta – Kleśta – wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie. Efektem warsztatów będzie stworzeni Gminnej Plakatowej Kampanii Przeciwdziałania Uzależnieniom, której twórcami będą uczestnicy projektu.

– Dance &Fly –  wakacyjne warsztaty tańca i akrobatyki 10 – 13.07– półkolonie taneczno-akrobatyczne zainicjowane prze Golczewską Grupę Sportową, która otrzymała dotację w ramach Konkursu na Inicjatywy Lokalne dla Gminy Golczewo. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży.

– Kreatywne Wakacje z GOKiS – sierpień – w sierpniu animatorzy ośrodka kultury zapraszają dzieci i młodzież na tygodniowy cykl warsztatów manualnych połączonych z licznymi animacjami i zabawami.

Ponadto:

– Finał projektu Street Art Golczewo 08.07. – uczestnicy półrocznego projektu StreetArt Golczewo dofinansowanego ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności zapraszają na wydarzenie finałowe, które odbędzie się na parkingu Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. W programie: prezentacje uczestników, oficjalne odsłonięcie nowopowstałego graffiti, strefa maluch – animacje dla najmłodszych oraz mini festiwal kolorów z proszkami holi.

– KulturszokII 05.08.–w ramach tegorocznego Konkursu na Inicjatywy Lokalne dla Gminy Golczewo po raz kolejny spotkamy się na łące w Niemicy gdzie zorganizowany zostanie Kulturszok II, czyli muzyczny piknik podczas którego nie zabraknie koncertów muzyki reggae, warsztatów artystycznych i animacji dla najmłodszych. Inicjatorem wydarzenia jest Jerzy Jajkowski.

– Objazdowa Akademia Kultury – od lipca do października – Objazdowa Akademia Kultury to przykład nowoczesnych działań instytucji kultury w regionie w oparciu o zasadę „dom kultury dla każdego”. Formuła wędrownego domu kultury proponującego atrakcyjne, wszechstronne warsztaty ujęte w koncepcję otwartej Akademii ma pokazać mieszkańcom terenów z utrudnionym dostępem do kultury, że jeśli oni nie mogą to kultura przyjedzie do nich. W ramach działań zorganizowane zostanie 16 całodniowych wydarzeń w 14 wsiach w Gminie Golczewo. Projekt dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Droga do Golczewa – od warsztatów artystycznych do refleksji nad wspólnotą –od czerwca do września – Projekt został opracowany z myślą o mieszkańcach Kłębów, Drzewicy, Kłodzina i okolic. Celem spotkań jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, zacieśniania więzi i budowania nowych relacji. Głównym celem działania będzie wspólne tworzenie wielkoformatowej ceramicznej makiety trzech wsi, a ponadto: warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, plastyczne, teatralne, sesje zdjęciowe, uroczysta wystawa, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy. Projekt dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wszystkie zajęcia i wydarzenia są bezpłatne i otwarte.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu:

e-mail: gokis@golczewo.pl

GOKiS (Golczewo)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *