07-09-2018 » Powiat i region, Sport

W Pucharze Polski już bez „Bałtyku”, „Fali” „Korony” i Znicza”

Po przejściu pierwszej rundy Pucharu Polski, aż sześć zespołów z naszego powiatu przystąpiło do rozegrania meczów w ramach drugiego rozdania PP, które odbyły się w minioną środę (5.09.2018).

W dwóch przypadkach były to spotkania bratobójcze, bowiem w Wysokiej Kamieńskiej, miejscowy „Znicz” spotkał się z „Jantarem” Dziwnów, a w Międzyzdrojach „Fala” podejmowała golczewską „Iskrę”.

W pierwszym przypadku, dziwnowianie bez trudu pokonali swego rywala 4:1 (2:0) po golach P. Żabierka i juniora, P. Wojtkiewicza.

„Jantar” zagrał w składzie: P. Kopociński – M. Bajda, P. Przybysz (C), F. Bałkowski, G. Kubiński – K. Janowski (70’ W. Andrzejewski), H. Galec (46’ D. Sutor), P. Żabierek – K. Pęcak (46’ M. Kalaszyński), F. Lalak, P. Wojtkiewicz.
„Fali” nie udało się sprawić niespodzianki, gdyż wyżej notowana „Iskra” kontrolując przebieg meczu, wygrała skromnie, lecz pewnie 2:1.

Także stuchowskiej „Koronie” nie udało się przejść „Sparty” Gryfice, choć po 90 minutach wynik brzmiał 0:0. Niestety nasi słabiej egzekwowali rzuty rożne i ostatecznie ulegli w nich 4:5.

Natomiast istnego pogromu doznał u siebie „Bałtyk” Gostyń, który uległ „Błękitnym” Trzygłów aż 0:7. I co ciekawe, goście zagrali większością juniorami. Nie mając przy tym większego problemu z pokonaniem naszego zespołu, który jak widać, w sezon wchodzi ze samymi stratami.

Najwyższe zwycięstwa w tej drugiej rundzie odnotowały zespoły „Wybrzeża Rewalskiego” Rewal oraz „Floty” Świnoujście. Ekipa z Rewala pokonała w Wyszoborze „Zielonych”, aplikując rywalowi aż 14 goli. Bez żadnej starty.

Z kolei „Flota” wygrała na wyjeździe 14:1 z „Bizonem” Cerkwica. Trzeci dwucyfrowy wynik, to wygrana „Wichra” Brojce z „Sowianką” w Sownie, gdzie goście urządzili sobie ucztę strzelecką, trafiając do bramki gospodarzy aż jedenaście razy. Po stronie strat zachowując czyste konto.

Niespodziankami były porażki „Dębu” Dębno i „Arkonii” Szczecin. Ci pierwsi występujący w klasie okręgowej, przegrali w Baniach 2:4 z „Iskrą, zaś „Arkonia” uległa 2:1 w Kobylance grając przeciwko miejscowym „Zjednoczonym”.

Arkończycy od początku tego sezonu mają ogromne problemy, bowiem w swojej obecnej A klasie, przegrali oba pierwsze spotkania, i zajmują ostatnią pozycję.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *