W dziecięcym świecie -Paulina Antosiak

Tym razem przedstawiamy w naszym cyklu Paulinę Antosiak, która urodził się w Kamieniu Pomorskim 25 października 2002 roku. Jej rodzice to Bartłomiej i Aleksandra. Mieszkają w Wisełce. Ma trzyletniego brata Stanisława, który urodził się we Francji, gdzie cała rodzina przebywała spory szmat czasu, stąd Paulina zna dobrze język francuski, ponieważ tam gdzie mieszkali, z powodzeniem ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum, gdzie mówiło się i pisało tylko po francusku.

Latem ubiegłego roku rodzina Antosiaków powróciła w rodzinne strony, a od września 2017 r. Paulina uczęszcza do kamieńskiego technikum im. S. Staszica, gdzie uczy się na kierunku Usługi Turystyczne. I co ważne, uczy się całkiem nieźle.

Mimo sporej różnicy wieku, rodzeństwo świetnie się dogaduje i uzupełnia. Paulina nie dość, że jest systematyczna, pilna, rezolutna, to też i opiekuńcza. Dużo czasu poświęca swemu młodszemu bratu.

Oprócz znajomości języków polskiego i francuskiego, zna całkiem dobrze angielski, jak i sama uczy się również języka włoskiego. Paulina lubi gotować, pomaga mamie w kuchni, uczyć się wspomnianych języków i lubi bardzo wykonywać przeróżne prace plastyczne. We Francji dużo grała w popularnego tam badmintona. Tutaj nie ma takiej sposobności, bo ta dyscyplina sportu nie jest w Polsce na przysłowiowym topie.

Paulina ma kilkoro przyjaciół, a do najlepszych zalicza przede wszystkim swoje koleżanki z klasy. Są nimi: Karolina, Nikola, Julia i Aleksandra.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *