19-10-2018 » Powiat i region

W dziecięcym świecie…

W tym odcinku naszego cyklu przedstawiamy jeszcze niespełna ośmioletniego Nikodema Dąbrowskiego, który mieszka w podszczecińskiej Dobrej. Często wraz z rodzicami zagląda na nasze wybrzeże, gdzie lubi bawić się, podróżować z rodzicami czy kąpać w morzu (ostatnia kąpiel w Bałtyku to… Międzyzdroje sobotę 13 października!). Ma nad morzem rodzinę, więc dość często bywa tutaj gościem ze swymi kochającymi rodzicami.

Nikodem czyli po prostu Niko, urodził się 27 grudnia 2010 roku w Szczecinie, jest niezwykle ruchliwym, wielce ciekawym świata dzieckiem. Jego rodzice to Zbigniew i Sylwia.

Chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej w swojej podszczecińskiej miejscowości. Będąc w zerówce powiedział nauczycielce, że chce się… wypisać do szkoły, bo ona go nie interesuje. Z kolei na początku tego roku szkolnego, oznajmił dyrektorce szkoły, że bierze… urlop dziekański.

Niko to niezwykły chłopak, pełen niespożytej energii, młodzian (?) o wielu pomysłach, postać niemalże dominująca, przede wszystkim w środowisku swoich rówieśników. „Nie mam jeszcze dziewczyny, choć by się przydała, ale na to mam jeszcze czas. Teraz muszę nacieszyć się swoim dzieciństwem.” – powiedział twardo i z przekonaniem Niko, który wręcz bezgranicznie kocha wszelkie lokomotywy, wagony, których pod wieloma postaciami, wraz z metrami torów w salonie, ma w domu dosłownie bez liku.

„Ale zauważyliśmy, że ostatnio jakoś swoim kolejnictwem jest mniej zainteresowany. Może te kilka intensywnych lat w otoczeniu parowozów, wagonów czy szyn, Nikowi  po prostu wystarczyło na jakiś dłu7ższy czas. Choć do końca nie jestem w tym przekonany.” – przyznaje jego tata, pan Zbigniew.

Mama Niko, pani Sylwia dodaje, że to okaz wspaniałego Złotego Chłopaka i przyznaje, że „To wspaniałe i piękne zarazem, że wszędzie go pełno. A to, że jest żywy, ruchliwy, pełen wielu nawet zaskakujących pomysłów, świadczy o tym, że jest zdrów niczym ryba i ma przy tym wielkie, ale to wielkie poczucie humoru.”

Miwa

 

 

2 komentarzy na temat: W dziecięcym świecie…

  1. Avatar ola pisze:

    Ale fajny chłopak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *