„Urodzeni w PRL – u” – niezwykły drugi już turniej golfowy w oczywiście – peerelowskich strojach, wczoraj rozgrywano na polu golfowym „Kamień Country Club” w Grębowie!

Jeszcze nie tak dawno temu, jakże „słuszny” system, a więc czasy coraz nam odleglejszego PeeReLu, już dawno minęły. Młodzi ludzie znają temat i tamte (zastanawiające dziś) czasy zwykle z przekazów swoich rodziców czy osób starszych. Tymczasem niespodzianka. Do PRL – owskiej przeszłości powrócił niezwykły turniej. Był nim sobotni drugi już turniej golfa, który rozgrywano na pełnowymiarowym, 18 – dołkowym polu golfowym klubu „Kamień Country Club”, które istnie od pięciu lat w podkamieńskim niewielkim Grębowie.

Właśnie w minioną sobotę (21.07.) klubowy budynek i jego okolice przypominały wieloma rekwizytami epokę PRL – u, a sami golfiści, którzy wzięli udział w turnieju, nawet dość pieczołowicie i starannie zadbali o to, by ubrać się na wzór tamtych dawnych strojów. Dziś są one, szczególnie dla młodych, bardzo staroświeckie i jakieś nieswoje, a nawet bardzo śmieszne i nienaturalne. A jednak były. I były takowe mody czasy, oj były. Byli zatem; pani pielęgniarka, bikiniarze, hydraulicy, a nawet… przewoźny dystrybutor wody sodowej(!) czy pan magazynier i pani z magazynu. A w budynku klubowym królował w tamtych dawnych czasach mało dostępny lub wcale,… papier toaletowy w rolkach, który był w pewnym znanym nam starszym sensie, towarem deficytowym.

Za tamtych „słusznych” czasów, golf był znany w zasadzie tylko z… nazwy. Pod warunkiem – że był znany. I mało kto wiedział jak się w niego gra i czym się go tak naprawdę „je”. A przy tym po prostu nie było gdzie w niego zagrać. I też tak po prawdzie, tamtejsi dysydenci po swojemu dostrzegali, że golf to gra jedynie dla burżujów – jak się wówczas całkiem śmiało określało wszystkich i wszystko to co przemycano (zwykle) z zachodu i było zachodnie. Była to dla nich zwykła, by nie powiedzieć, kułacka linia mody tamtych czasów.

A tamte czasy minęły na szczęście bezpowrotnie. Dziś jesteśmy wolnym krajem, a obywatele mają szereg przywilejów i praw. Tak jak to ma miejsce w prawdziwie demokratycznym kraju.

Na miniony właśnie sobotni dzień (21.07.), „Kamień Country Club” w Grębowie zorganizował drugi już, bardzo interesujący i zarazem niezwykle zabawny, turniej golfowy ze znamionami wszystkiego co wiąże się z peerelowską przeszłością i totalitarną doktryną. I pomysł znów wypalił, bowiem w turnieju udział wzięło szereg zawodniczek i zawodników. Nie tylko członków klubu. A wszyscy bawili się naprawdę świetnie. Tak w zawodach – bo nie najważniejsze w nich było zdobywanie miejsc, ale zgoła znakomita zabawa i pełna integracja.

A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

W kategorii Stableford Netto – kobiety, wśród siedmiu pań zwyciężyła Dorota Kamińska z Amber Baltic Golf Club przed Aldoną Kłosińska z Binowo Park Golf Club i pochodzącą z Golczewa Beatą Wawrzyńską reprezentującą Kamieński Country Club, która jest też kapitanem grębowskiego klubu.

W kategorii Stadeblefor Netto – 0 – 18: 1. Henrik Vinther – Binowo Park Golf Club, 2. Bogdan Sadka – Amber Balti Golf Club, 3. Mirosław Newel – Augustowski Klub Golfa. Startujących 10 golfistów w tym jedna zawodniczka reprezentująca klub z Binowa.

Kategoria Stableford Netto – 18,1 – 36: 1. Tomasz Celoch – Kamieński Country Club, 2. Marek Kaczyński – Binowo  Park Golf Club, 3. Sylwester Błaszczyk – Kamieński Country Club. Współwłaściciel klubu golfowego z Grębowa, pan Roger Jansson zajął całkiem zadawalające go, bo 13 miejsce, ale też dodał, że istotnie, konkurencja była naprawdę przednia. Startujących w tej kategorii było 30 golfistów.

W konkurencji Stroke Play Brutto mężczyzn zwyciężył Henrik Vinther z Binowo Parek Golf Club przed Bogdanem Sadką z Amber Baltic Golf Club oraz Tadeuszem Olewnikiem z binowskiego klubu golfowego.

Kapitan grębowskiego klubu, Bogdan Motylewski, zajął w tej konkurencji czwartą lokatę, a Mariusz Wawrzyński z tegoż klubu (z Golczewa) zajął szóste miejsce. Z kolei wspominany już Roger Jansson był na 14 miejscu.

Szefostwo grębowskiego klub u już zapowiada, że trzecia edycja Turnieju „Urodzeni w PRL” odbędzie się za rok o tej samej porze.

Dodajmy, iż za tydzień w ramach obchodów urodzin współwłaściciela klubu golfowego w Grębowie, dokładnie w najbliższą sobotę, tj. 28 lipca, odbędzie się Turniej o Puchar Prezesa Kamień Country Clubu.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *