Udane czerwcowe starty biegaczy KLUBU BIEGACZA Kamień Pomorski

Właśnie minął czerwiec, zatem przyszedł czas na podsumowanie startów reprezentantów Klubu Biegacza Kamień Pomorski. Wtenczas można ich było zobaczyć startujących w różnych imprezach biegowych nad morzem, w centralnej Polsce, czy też w górach.

W Dniu Dziecka dziewięcioosobowa grupa klubowiczów zameldowała się w Dziwnowie, gdzie odbył się piąty bieg w ramach V edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Zawodnicy mieli do pokonania trasę 9 kilometrów i 400 metrów, która wiodła trasą z Dziwnowa do Dziwnówka i z powrotem. Najlepszym okazał się Arkadiusz Borysiuk Arkadiusz, który uzyskał czas 00:35:08. Szósty zameldował się Zdzisław Kowalski Zdzisław (00:41:42), a dwa miejsce potem Grzegorz Stępniak (00:43:55).

11 miejsce zajęła Dorota Kowalska Dorota (00:44:39), 13 – Mirosław Firlik (00:47:33), 17 miejsce Jan Wolf Jan (00:49:09), 21 miejsce Jolanta Materka (00:53:21), 22 –

Anna Wróblewska (00:55:03), zaś na miejscu 25 zameldowała się Joanna Janowicz z czasem 00:57:50.

Tego samego dnia w Trzebiatowie odbył się bieg na dystansie 10 km, w którym udział wziął Mirosław Firlik. Nasz jedynak pokonał trasę z Mrzeżyna do Trzebiatowa w czasie 00:57:27, co pozwoliło uplasować się na 124 miejscu.

15 czerwca br. we Wrocławiu odbył się siódmy. PKO Nocny Półmaraton, w którym udział wzięła Anna Wróblewska. Przypomnijmy, że Ania w tym roku walczy o Koronę Polskich Półmaratonów i obecnie jest na dobrej drodze, aby ową koronę zdobyć.

Niemiłosierny upał, a także… ulewa, nie przeszkodziły Ani w zdobyciu kolejnego medalu do kolekcji. Nasza zawodniczka na pokonanie ciekawej trasy potrzebowała 2 godzin 12 minut i 18 sekund, co pozwoliło jej uplasować się na 7555 miejscu.

Tradycją się stało, że na początku czerwca rzesza biegaczy z Polski obiera kierunek na Grodzisk Wielkopolski, bowiem tam odbywa się jeden z najlepiej organizowanych półmaratonów w Polsce. Można powiedzieć tak: „Są dobre półmaratony, są bardzo dobre półmaratony i jest Grodzisk Wielkopolski”. O czym może świadczyć fakt, że zapisy na tegoroczną edycję trwały raptem 40 minut.

W Grodzisku startowała sześcioosobowa reprezentacja KB Kamień Pomorski. Najlepiej spośród zaprezentował się Zdzisław Kowalski, który pokonał trasę w czasie – 1 godziny 42 minut i 35 sekund. To pozwoliło mu uplasować się na 557 miejscu. Pozostali klubowicze uzyskali następujące wyniki: 689 miejsce – Brząkała Waldemar, czas 01:44:56; 849 miejsce – Kowalska Dorota, czas 01:47:23; 970 miejsce – Stępniak Grzegorz, czas 01:49:20; 1885 miejsce – Firlik Mirosław, czas 02:03:34. Natomiast 2162 miejsce zajął Marek Szymański uzyskując czas 02:08:59.

Nietypowo, gdyż we wtorek (18 czerwca) w Dziwnowie odbył się Dzień Olimpijczyka podczas którego zaplanowano wiele biegów. Między innymi bieg na dystansie 5 km w ramach Dziwnowskiej Ligi Biegowej. W imprezie udział wzięło 15 zawodników kamieńskiego Klubu. Świetne, bo drugie miejsce w tym biegu zajął Arkadiusz Borysiuk.

W trzecią niedzielę czerwca (23.06.) w Stargardzie odbył się XIII Międzynarodowy Bieg Uliczny „O Błękitną Wstęgę” na dystansie 10 km. W imprezie udział wzięło trzech zawodników KB. 152 miejsce zajął Waldemar Brząkała Waldemar (00:45:29), 168 był Grzegorz Stępniak (00:46:02), zaś na 350 miejscu przybiegł Mirosław Firlik (00:51:53).

W tę samą niedzielę (23.06) Arkadiusz Borysiuk oraz Łukasz Lis wzięli udział w 5. SANPROBI Maraton Szczeciński, który w tym roku odbył się na trasie z Polic do Szczecina. Ze względu na liczne remonty dróg, organizatorzy zostali zmuszeni do lekkiej korekty trasy. Czego efektem były dwa okrążenia w Policach oraz trzy okrążenia w Szczecinie.

Jak przyznają startujący, mogło się zakręcić w głowie. Ale i tak zmieniona trasa nie przeszkodziła Arkowi Borysiukowi „Borysowi” uplasować się na 9 miejscu z czasem 2 godzin i 56 minut. Łukasz Lis, dla którego był to debiut na dystansie królewskim, na pokonanie wymagającej trasy potrzebował 4 godzin i 38 minut i zajął 309 miejsce.

Czerwiec zawodnicy KB kończyli startami w biegach górskich. Na pierwszy ogień poszedł Łukasz Jakubowski, który w niedzielę 21 czerwca startował w dalekiej beskidzkiej Zawoi w Ultramaratonie Górskim o nazwie „Stumilak”. Łukasz z grupą 94 śmiałków do pokonania miał 180 km z przewyższeniem blisko 9.500 metrów w górę i tyle samo w dół.

Trasa tego biegowego monstrum biegła między innymi przez Babią Górę, Pilsko, Skrzyczne. Łącznie podczas trwania zawodów do zaliczenia były aż 72 szczyty. Nasz zawodnik ukończył morderczy bieg na doskonałym, 20 miejscu, z czasem 44 godzin i 32 minut.

Tydzień później Tomasz Magalski oraz Grzegorz Jamroziak wystartowali w Supermaratonie Gór Stołowych, gdzie czekał na nich dystans 54 km z przewyższeniem 2.200 metrów w górę. I tyle samo w dół. Tomek uplasował się na 26 miejscu z czasem 6 godzin i 31 minut, zaś Grzegorz na pokonanie trasy potrzebował 7 godzin i 52 minut. To pozwoliło mu zająć 135 miejsce.

Rozpoczął się lipiec i będą kolejne starty reprezentantów Klubu Biegacza Kamień Pomorski. Klubowicze, jak przyznaje prezes klubu, Marek Szymański, są coraz mocniejsi, pewniejsi na trasach. I można przypuszczać, że co start to możemy spodziewać się kolejnych wartościowych wyników w ich wykonaniu.