Uczniowie SPdP i OREW kamieńskiego Koła PSONI zachwyceni kolorowymi ptakami w Papugarni „Carmen” w Szczecinie

Podczas ostatniej wycieczki w bieżącym roku szkolny, we wtorek 20.06.2017 r., uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy (SPdP) oraz uczniowie III etapu Ośrodka – Edukacyjno – Wychowawczo – Rehabilitacyjnego (OREW), działających przy kamieńskim Kole PSONI, udali się do wyjątkowego miejsca, którym była Papugarnia „Carmen” w Szczecinie.Jest to największa na obecną chwilę papugarnia działająca w całej Polsce. Można w niej spotkać i podziwiać ponad 100 egzotycznych papug, należących do 30 różnych gatunków.

Była to pełna niezwykłych kolorów i dźwięków, niezwykła przygoda. Uczniowie przekonali się, jak piękna może być natura. Poznali różne rodzaje papug, w tym, wielkie Ary, Kakadu czy Koku. Wszystkie papugi zachwycały swoimi pięknymi barwami i wyjątkowym śpiewem. Były przy tym bardzo przyjacielskie i ciekawskie.

Ku zdziwieniu uczniów, te wyjątkowe ptaki wcale się ich nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie, siadały im na głowach, na ramieniu, można było je brać na rękę czy nawet pokarmić. Było gwarno i głośno, a zachwytom i śmiechom uczniów nie było końca, a wszyscy byli bardzo szczęśliwi i radośni, ponieważ mogli odwiedzić to niecodzienne, niepowtarzalne i jakże fantastyczne miejsce.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *