Uczniowie SPdP i OREW z kamieńskiego Koła PSONI w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Uczniowie SPdP i OREW (III etap edukacyjny) działających przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim, kilka dni temu przenieśli się w bajkowy świat miniatur i kolejek w Dziwnowie. Jest to niezwykłe miejsce, pełne malowniczej zieleni i kwiatów. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali miniatury latarń morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz przepięknie wykonane repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych.
Wzory starych lokomotyw zrobiły na uczniach niesamowite wrażenie, bowiem nie tylko mknęły po szynach niczym prawdziwe, ale także wydawały charakterystyczne dźwięki, puszczając przy  dym z komina. Wyglądało to tak, jak w prawdziwych pociągach.

Na swej ponad kilometrowej drodze na terenie Parku, pędząc po szynach, napotykały mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe rzeczki i wodospady. Niezwykłą atrakcją tego Parku jest replika prawdziwego parowozu, z którego wydobywa się dym, a płynące z niego dźwięki, słychać było niczym z prawdziwej maszyny parowej.

Ów parowóz, który przewozi zwiedzających po torach na terenie Parku, podobny jest tego miniaturowego pociągu niczym wprost z bajki pt. ,,Tomek i Przyjaciele’’, co też wzbudzało
w podopiecznych PSONI wiele radosnych emocji.

Każdy z uczniów, mógł też choć przez chwilkę, poczuć się jak prawdziwy zawiadowca przymierzając czapkę kolejarza.

Wyprawa w świat miniatur była naprawdę niezwykle udana, a młodzi ludzie w drodze powrotnej szeroko komentowali wszystko to co widzieli w dziwnowskim Parku Miniatur i Kolejek.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *