06-10-2019 » Powiat i region, Sport, Wolin

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim Mistrzami Powiatu Kamieńskiego w Szkolnej Lidze LA

W miniony piątek, tj. 04 października br. na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Szkolnej Lidze LA w ramach Licealiady 2019/2020. W zawodach udział wzięły trzy reprezentacje szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie.

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: blok szybkościowy (100 metrów, 200 metrów, 400 metrów), blok wytrzymałościowy (800 metrów, 1500 metrów) blok skocznościowy (skok w dal), blok rzutów (pchnięcie kulą) oraz sztafeta 4 x 100 metrów.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji i przeliczeniu poszczególnych punktów zdobytych przez zawodników poznaliśmy tegorocznego Mistrza Powiatu Kamieńskiego w Szkolnej Lidze LA, a zostali nimi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, którzy byli bezkonkurencyjni w kategorii dziewcząt oraz chłopców.

Wyniki:
Kategoria dziewcząt:
Bieg 100 metrów:
I miejsce – Stefańska Weronika, LO Kamień Pomorski – 13:30
II miejsce – Porosińska Daria, ZSP Wolin – 14:63
III miejsce – Masalska Dominika, LO Kamień Pomorski – 14:64

Bieg 200 metrów:
I miejsce – Sztandera Martyna, LO Kamień Pomorski – 33:14
II miejsce – Moskaluk Paulina, ZSP Kamień Pomorski – 34:90
III miejsce – Drążyk Malwina, LO Kamień Pomorski – 35:01

Bieg 400 metrów:
I miejsce – Szabat Klaudia, LO Kamień Pomorski – 01:16:48
II miejsce – Bandura Weronka, ZSP Kamień Pomorski – 01:21:92
III miejsce – Woźniak Rozalia, ZSP Kamień Pomorski – 01:22:97

Bieg 800 metrów:
I miejsce – Chrastina Anna, LO Kamień Pomorski – 02:58:28
II miejsce – Ejlak Ewelina, ZSP Wolin – 03:03:23
III miejsce – Krupa Natalia, LO Kamień Pomorski – 03:10:46

Bieg 1500 metrów:
I miejsce – Sobierajska Patrycja, LO Kamień Pomorski – 06:56:89
II miejsce – Kosecka Julia, ZSP Kamień Pomorski – 07:04:22
III miejsce – Makowska Karolina, LO Kamień Pomorski – 07:17:45

Sztafeta 4 x 100 metrów:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 00:58:62
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 01:03:47
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie – 01:03:96

Pchnięcie kulą:
I miejsce – Muszkiet Justyna, ZSP Wolin – 8,66 m
II miejsce – Janeczek Alina, LO Kamień Pomorski – 8,48 m
III miejsce – Kazaniecka Zuzanna, ZSP Kamień Pomorski – 8,11 m

Skok w dal:
I miejsce – Stogowska Oliwia, LO Kamień Pomorski – 4,03 m
II miejsce – Garstka Magdalena, ZSP Wolin – 3,84 m
III miejsce – Pierścińska Roksana, ZSP Kamień Pomorski – 3,67 m

Klasyfikacja ogólna:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 733 pkt.
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 557pkt.
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie – 436 pkt.

Kategoria chłopców:
Bieg 100 metrów:
I miejsce – Pasias Patryk, LO Kamień Pomorski – 12:98
II miejsce – Lewandowski Eryk, ZSP Wolin – 13:08
III miejsce – Pawłowski Gracjan, LO Kamień Pomorski – 13:61

Bieg 200 metrów:
I miejsce – Ciechacki Hubert, LO Kamień Pomorski – 26:26
II miejsce – Żywulski Arkadiusz, ZSP Kamień Pomorski – 27:60
III miejsce – Konkel Piotr, ZSP Wolin – 27:79

Bieg 400 metrów:
I miejsce – Kruczek Szymon, ZSP Wolin – 01:03:22
II miejsce – Nowacki Jakub, LO Kamień Pomorski – 01:05:09
III miejsce – Sznałbel Kacper, ZSP Wolin – 01:06:80

Bieg 800 metrów:
I miejsce – Maszka Jakub, ZSP Wolin – 02:31:66
II miejsce – Idzik Jakub, LO Kamień Pomorski – 02:33:07
III miejsce – Ferenc Albert, ZSP Kamień Pomorski – 02:34:16

Bieg 1500 metrów:
I miejsce – Karman Kacper, LO Kamień Pomorski – 05:22:02
II miejsce – Żelazek Szymon, ZSP Kamień Pomorski – 05:22:99
III miejsce – Mikraszewicz Kacper, ZSP Wolin – 05:27:20

Sztafeta 4 x 100 metrów:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 00:51:80
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie – 00:54:03
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 00:54:48

Pchnięcie kulą:
I miejsce – Przybylski Norbert, ZSP Wolin – 11,19 m
II miejsce – Uss Kacper, ZSP Wolin – 10,19 m
III miejsce – Zautys Artur, ZSP Kamień Pomorski – 9,59 m

Skok w dal:
I miejsce – Lalak Filip, LO Kamień Pomorski – 4,93 m
II miejsce – Jakubowski Patryk, LO Kamień Pomorski – 4,78 m
III miejsce – Szczęsny Błażej, ZSP Kamień Pomorski – 4,69 m

Klasyfikacja ogólna:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 846 pkt.
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie – 798 pkt.
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 697 pkt.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników Ośrodka Sportu w Wolinie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie oraz nauczycieli wychowania fizycznego za pomoc przy organizacji zawodów sportowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *