03-07-2017 » Powiat i region, Sport

Trwa piękny sen polskiej reprezentacji w piłce nożnej!

Polska reprezentacja w piłce nożnej pod wodzą Adama Nawałki zadziwia, bowiem dzięki świetnym, nie tylko ostatnim wynikom, systematycznie pnie się w górę klasyfikacji FIFA! Na początku czerwca wywindowała się po raz pierwszy w swej historii, na ekskluzywne, 10 miejsce. Była to rewelacyjna wiadomość dla naszego futbolu. A teraz, w najnowszym rankingu z początku lipca, jest już na szóstym miejscu! Rewelacja.

Trzeba przyznać, że to nagroda jak najbardziej zasłużona, bowiem od marca 2014 roku nasza reprezentacja przegrała zaledwie dwa spotkania. Było to 1:3 z Niemcami w eliminacjach do Mistrzostw Europy oraz porażka w spotkaniu towarzyskim z Holandią, z którą przegrała 1:2.

Wspaniała seria może być jeszcze dłuższa, bowiem już pod koniec sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w przyszłym roku w Rosji.

Nasi prowadzą ze sporą przewagą sześciu punktów w swojej grupie (wyprzedzają mające po 10 pkt. Czarnogórę i Danię) i są na dobrej drodze do awansu, choć nie można jeszcze wpadać w mega euforię, bowiem do końca eliminacji pozostało jeszcze kilka ważnych spotkań. Zapewne rywale na pewno jeszcze nie złożyli broni.

Już 1 września zagramy ważne spotkanie z Danią na wyjeździe. Potem jeszcze (tej jesieni) spotkamy się z Kazachstanem (dom 4.09.), Armenią (wyjazd 5.10.) i u siebie z Czarnogórą (8.10.).

W rankingu przodownictwo objęli mistrzowie świata, Niemcy, którzy aktualnie wyprzedzają Brazylię (była pierwsza w czerwcu pierwsza) i Argentynę (była druga). A z Europy? Czwarta jest reprezentacja Portugalia (mistrzowie Europy z ubiegłego roku), a również zaskakująco wysoko, bo na piątym miejscu są Szwajcarzy.

Za nami są takie potęgi pochodzące z Europy jak: Francja (9 miejsce), Belgi (10) czy Hiszpanie, którzy zajmują jedenastą lokatę. Włosi zajmują dopiero 12. lokatę, a dopiero tuż za nimi są Anglicy.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *