Team strażacki pierwszym liderem kamieńskiego halowego KALF

W niedzielę (24.11) wystartowała kolejna, już XXI edycja Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, popularnie zwanego KALF, którego symbolicznego rozpoczęcia dokonał Bartłomiej Wach (poprzednio Ekol Dziwnówek), zawodnik beniaminka rozgrywek – KS PSP, który przypomnijmy, był najlepszym strzelcem poprzedniej edycji KALF – u.

W tegorocznej edycji KALF zespoły występować będą w strojach ufundowanych przez Dyrektora MOSiR oraz partnera rozgrywek firmę „Zina”, w której zagrają znane z poprzednich lat zespoły, jak choćby: obrońca trofeum „Repro Service Pol.”, „Medicina”, „Bosman” Chomino oraz KS „Zryw” Zamoście. W miejsce brakujących w tym roku teamów, takich jak: „Dynamit” Benice, „EKOL” Dziwnówek, „Jack – Pol” Przybiernów oraz „Vocatus” Golczewo, grają zespoły: „Aleksandria Team”, „Auto Naprawa Tycjan” Wysoka Kamieńska, „Diablo Team” oraz KP PSP Kamień Pomorski.

W pierwszej fazie sezonu zasadniczego zespoły rozegrają po siedem spotkań, a potem zachowując punkty, rywalizować będą w dwóch osobnych podgrupach, walcząc o awans do półfinału.

Ponieważ w tym roku na parkiecie może jedynie przebywać trzech zawodników zrzeszonych w ZZPN, w tym jeden grający w czwartej lub wyższej lidze, stąd dla ułatwienia ich identyfikacji na parkiecie, niektórzy gracze grają w specjalnych opaskach. Żółta zawodnik zrzeszony, pomarańczowa zawodnik czwaroligowy. Przepis ten nie dotyczy jednak piłkarzy poniżej18. roku życia oraz tych, którzy ukończyli 35. rok życia.

XXI edycję otworzyło spotkanie dwóch beniaminków, „Diablo Team” oraz drużyny reprezentującą Państwową Straż Pożarną z Kamienia Pomorskiego.

Od pierwszych minut pojedynku zarysowała się przewaga tych drugich, którzy w swoim składzie mieli wspomnianego wcześniej Bartka Wacha.

Najlepszy strzelec poprzedniej edycji zdobył nie tylko pierwszego gola w tym spotkaniu, ale także dorzucił trzy kolejne, co po zakończeniu pierwszej kolejki dało samodzielne liderowanie w klasyfikacji strzelców, a jego zespołowi pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy Diablo, w tym jedyna w tej edycji KALF zawodniczka, Sandra Błażewicz, ambitnie próbowali strzelić gola, jednak na ich drodze stawał świetnie dysponowany Mariusz Janiszewski. W końcówce nie udało im się też wykorzystać rzutu karnego oraz wykorzystania gry w przewadze, po czerwonej kartce Macieja Bociana.

Strażacy za to pewnie wyprowadzali kontry, strzelając sumie aż jedenaście bramek i tym samym zostali pierwszym liderem rozgrywek.

W drugim pojedynku na plac boju wyszła drużyna „Zrywu Zamoście” oraz złożony przede wszystkim z absolutnych debiutantów zespół „Auto Naprawa Tycjan” Wysoka Kamieńska. Warto zaznaczyć, że „warsztatowcy” w większości nie mają ukończonych osiemnastu lat, a jedyny mający w ich szeregach doświadczenie kalfowe zawodnik, w tym roku świętował swoją pełnoletność.

Ambitnie grająca młodzież szturmowała bramkę rywala, jednak w końcowym rozrachunku wygrało doświadczenie. „Zryw” zdobył gola na początku starcia, dzięki czemu przez większość meczu kontrolował przebieg gry, a gdy już „młodym wilczkom” udało się wyrównać, w końcowych sekundach pewnie wyprowadził jeden cios, który zapewnił rywalom trzy oczka.

W trzecim pojedynku „Medicina” dr Karola A. Ptaka, zespół złożony przede wszystkim z olbojów kamieńskiego „Gryfa”, który podejmował „Aleksandrię Team”. Mikołaj Karbowiak i Szymon Włodarek w sumie strzeli pięć bramek, na które zdołał odpowiedzieć jedynie Bogdan Kupis  z „Aleksandrii”.

Na zakończenie niedzielnej do rywalizacji przystąpił mistrz poprzedniej edycji KALF, zespół „Repro Service Pol.” oraz borykająca się ze sporymi brakami kadrowymi ekipa „Bosmana” Chomino. Przez długi czas pierwszej połowy „Repro” nie mogło znaleźć recepty na pokonanie Sławomira Ignaszewskiego, a co gorsza, po trafieniu Filipa Daroszewskiego przegrywało nawet 0:1. Tuż przed przerwą udało im się jednak wyrównać.

W drugiej połowie już pierwsza akcja zakończyła się golem dla mistrzów. „Bosman” starał się odpowiedzieć, jednak w miarę upływu czasu jego zawodnicy mięli co raz mniej sił. Tylko dwóch zmienników na całe spotkanie to niestety zbyt mało, aby przez 30 minut rywalizować na pełnych obrotach. Ostatecznie „Repro” pewnie punktowało rywala, wygrywając 7:1 (1:1).

Oto wszystkie wyniki I kolejki:

KP PSP Kamień Pomorski – Diablo Team 11:0 (7:0)

Bramki: Piotr Orszulak, Filip Lalak, Radosław Cyburt – 2, Bartosz Cyburt, Daniel Tulejski, Łukasz Drożdż, Bartłomiej Wach – 4.

„Medicina” – „Aleksandria Team” 5:1 (1:0)

bramki: Szymon Włodarek 2, Mikołaj Karbowiak 3 (Medicina) – Bogdan Kupis  (Diablo Team).

„Zryw Zamoście” – „Auto – Naprawa Tycjan” Wysoka Kamieńska 2:1 (1:0)

Bramki dla „Zrywu”: Adam Wojciechowski, Filip Bałkowski (br. sam.). Dla rywali – Arkadiusz Wasielewski.

Repro Service Pol” – „Bosman” Chomino 7:1 (1:1)

Bramki dla „Repro” – Patryk Wikło, Yaroslaw Olenyuk – 2, Paweł Zabierek, Daniel Sutor, Dawid Sandzewicz, Dawid Włodarczyk (br. sam.) – Filip Daroszewski (Bosman).

Druga kolejka XXI edycji KALF zaplanowano na niedzielę (1 grudnia), na którą w imieniu organizatorów już teraz serdecznie zapraszamy.