09-06-2016 » Powiat i region

Święto jeździectwa na sopockim Hipodromie – już w ten weekend

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO***** Sopot 2016 odbędą się w dniach 9-12 czerwca, na sopockim Hipodromie. Partnerem tego niezwykle prestiżowego wydarzenie o najwyższej światowej randze pięciu gwiazdek, jest m.in. Hotel Haffner, który zapewni poczęstunek dla gości VIP.

Miłośnicy jeździectwa i najwyższej klasy obsługi spotkają się już w ten weekend w Sopocie. CSIO*****Sopot 2016 to niepowtarzalna okazja do obserwowania zmagań na mistrzowskim poziomie, czołówki utytułowanych zawodników. W zawodach udział wezmą reprezentacje kilkunastu krajów. Podczas czterech dni rozegranych zostanie jedenaście konkursów, których pula nagród wynosi ponad 1 600 000,00 zł. Zwycięzcy CSIO mogą dostać się do światowej Top Ligi jeździectwa na kolejny sezon. Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) wpisała sopockie wydarzenie do kalendarza Furusiyya FEI Nations Cup™ – jednego z najważniejszych i najbardziej istotnych pucharów w tej dyscyplinie na świecie.

W piątek odbędzie się konkurs Hotelu Haffner a po nim Puchar Narodów (Furusiyya FEI Nations CUPTM), w którym udział weźmie trzynaście ekip z całego świata. O nagrodę powalczą najlepsi zawodnicy z: Australii, Austrii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.  Natomiast w kolejne dni odbędą się m.in. konkurs Potęgi Skoku i Grand Prix Sopotu.

Na terenie zawodów powstanie luksusowa strefa gastronomiczna. Szefowie kuchni Hotelu Haffner przygotują dla Gości potrawy z różnych stron świata.

„CSIO to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń odbywających się w Sopocie. Nie mogło na nim zabraknąć Hotelu Haffner, który zadba o kulinarną oprawę strefy VIP. Kucharze Hotelu Haffner  otrzymali wiele nagród na krajowych i międzynarodowych konkursach kulinarnych i posiadają ogromne doświadczenie w obsłudze tego rodzaju imprez. Jestem przekonana, że także tym razem, smaki naszej kuchni przypadną do gustów gości wydarzenia..” – mówi Grażyna Dobrzyńska – Prezes  Zarządu Hotelu Haffner

Zawody będą transmitowane do Polski oraz kilkunastu krajów Europy i świata, przewidywana jest też transmisja w internetowej telewizji Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI TV).

Honorowy patronat nad Zawodami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Skrót CSIO pochodzi z języka francuskiego, który jest oficjalnym językiem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI i oznacza Concours de Saut International Officiel, w tłumaczeniu na język polski  – Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach.

Informacji o projekcie udziela: Katarzyna Rykaczewska:  602600867 / kasia@openmindedgroup.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *