25-06-2017 » Powiat i region, Świerzno

Świerznowskie powitanie lata 2017 na sto dwa!

Od rana w minioną sobotę w Świerznie, wszyscy wyglądali w niebo licząc na to, że tego dnia pogoda będzie łaskawa, bowiem tu właśnie odbywać się miał festyn powitania lata. Ostatecznie, mimo zachmurzenia, jakoś aura zlitowała się nad uczestnikami festynu, bowiem nie padało.

A na festynie, oj działo się, działo. Były między innymi emocjonujące zawody strażackie. Seniorską część, w której udział wzięło siedem zastępów z powiatu kamieńskiego, zwyciężyli strażacy – ochotnicy z Gostynia, wyprzedzając Kretlewo i Stuchowo. Wśród seniorek zwyciężyła grupa z Kalenia, wyprzedzając panie z Kozielic.

Wśród chłopców starszych (MDP) wygrał zastęp z Ładzina, wyprzedzając Wysoką Kamieńską i Stawno. W Żuczkach najlepsi okazały się dzieci ze Stuchowa, przed rówieśnikami ze Świerzna i Kretlewa. Emocji było całe mnóstwo, którym przyglądała się i kibicowała, spora widownia.

Organizatorzy przygotowali szereg zabaw i gier dla najmłodszych uczestników festynu. Wiele radości przysporzyły wszystkim występy artystyczne. Na scenie wystąpił zespół ludowy „Stuchowianki” ze Stuchowa, jak również Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która od lat działa przy OSP w Płotach. Wieczorem wystąpiła gwiazda festynu, którym był zespół disco – polo, „Voyager”, który pochodzi z Sochaczewa.

Na festyn przybyło wiele ludzi nie tylko ze Świerzna i świerznowskiej gminy, a wśród nich widzieliśmy rozradowane twarze starosty powiatu kamieńskiego, Józefa Malca oraz gospodarza imprezy, Wójta Gminy Świerzno – Krzysztofa Atrasa.

Mimo niepogody, wszyscy ci, którzy przyjechali na festyn, na pewno nie żałowali, bowiem dla każdego było wszystko to co miłe. Jak zwykle zresztą, bowiem Gmina Świerzno, kiedy organizuje jakąś imprezę, to musi ona wypalić na przysłowiowe „102”. I tak właśnie było w minioną sobotę.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *