02-09-2018 » Powiat i region, Świerzno

Świerznowskie Dożynki AD 2018 były pełne uroku, słońca i muzyki!

Mszą św., w miejscowym kościele, w sobotę 1 września, rozpoczęły się doroczne gminne dożynki w Świerznie, które zgromadziły mnóstwo ludzi nie tylko z okolic.

Starostowie dożynek, w osobach państwa Danuty i Mieczysława Lasek z Margowa, którzy6 posiadają spore rodzinne przedsiębiorstwo rolne, przekazali na ręce wójta gminy, Krzysztofa Atrasa, okazały bochen chleba z ziarna z tegorocznych zbiorów. Potem starostowie, władze gminy, dzielili ów bochen pośród bardzo wielu, którzy przyszli lub przyjechali na to święto rolnicze.

Wśród zaproszonych gości był również wice  marszałek naszego województwa, Jarosław Rzepa, który ocenił świerznowskie dożynki za imprezę, która była bardzo udana i interesująca. Nie omieszkał przy tym odwiedzić dosłownie wszystkie stoiska, które skrzętnie przygotowały sołectwa gminne i był przy tym zauroczony mnogością smakowitych, a zarazem znakomitych potraw i wyrobów, które serowały miłe panie. Przyznał przy tym, że nie było sposobu, by wszystkie je pokosztować, ale na sam widok, doprawdy ślinka ciekła.

Organizatorzy przygotowali na to sobotnie nieco deszczowe z początku, a potem słoneczne popołudnie i wieczór, szereg atrakcji.

Przed liczną publicznością zaprezentowała się m. in. zespół taneczny „Żurawianki” z Karnic, Młodzieżowa Dęta Orkiestra z Płot, jak też zespoły: „Stuchowianki” z pobliskiego Stuchowa czy „Świerzno Śpiewa”.

Przed zapadającym zmrokiem na scenie zaprezentował się solowy zespół „Lech Music”, a potem gwiazda wieczoru, zespół „Effect”. A po tych występach zaproszono wszystkich obecnych do zabawy pod chmurką. Były też konkursy dla dzieci.

Niezwykle udane były to dożynki, a przy tym, świetna zabawa, która trwała do późna, bo i pogoda była nader sprzyjająca. Nic też dziwnego zatem, że wszyscy bawili się w pełnych humorach i z ogromną radością, bo przecież były to Dożynki Gminy Świerzno z jak zwykle, poziomem na przysłowiową piątkę.

Nie od teraz wiadomo, że w Świerznie dożynki to zawsze duże wydarzenie, na które zjeżdżają ludziska nie tylko z okolic, ale z dużego Kamienia Pomorskiego. I bawią się jak zwykle, z wielką radością i wielką przyjemnością.

Miwa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *