25-06-2018 » Powiat i region, Świerzno

Świerznowski Festyn „Powitanie Lata 2018”

W sobotę (23.06.) w Świerznie przy całkiem udanej i słonecznej pogodzie, odbył się Festyn radośnie witający Lato. Imprezę rozpoczęły bardzo widowiskowe Gminne zawody sportowo – pożarnicze, w których po zaciekłej rywalizacji zwyciężyła drużyna OSP Gostyń, przed OSP Stuchowo oraz OSP Świerzno.

Odbyło się również uroczyste przekazanie nowych wozów bojowych dwóm jednostkom OSP. Świerznowska wzbogaciła się o samochód pożarniczy marki MAN, zaś OSP Gostyń, o samochód pożarniczy marki Mercedes. Kluczyki symbolicznie przekazał strażakom – ochotnikom wójt Gminy Świerzno, Krzysztof Atras.

Potem rozpoczęła się również bardzo oczekiwana część artystyczna, a na początek na scenie pokazał się i śpiewał całkiem sympatycznie powstały w październiku ubiegłego roku chór „Świerzno Śpiewa”. Potem byli kolejni wykonawcy. I z biegiem czasu atmosfera stawała się coraz bardziej radośniejsza, a wieczorem wielu tańczyło w takt muzyki disco polo.

Impreza choć w swych rozmiarach nieco skromniejsza niż w latach ubiegłych, była bardzo udana. I ci którzy na niej byli, wcale nie żałowali.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *