11-05-2016 » Powiat i region

Światowy Dzień Scratcha z „Mistrzami Kodowania”

14 maja na całym świecie odbędzie się jednocześnie kilkaset wydarzeń promujących kodowanie w „Scratchu”. Wielkie święto programowania celebrować będą również „Mistrzowie Kodowania” w całej Polsce.

„Scratch” to wizualny język programowania zaprojektowany przez Mitchela Resnicka, profesora Massachusetts Institute of Technology Media Lab. Każdego dnia swoje gry i animacje tworzą w nim miliony ludzi z ponad 150 krajów.

Dzięki intuicyjnemu, obrazkowemu interfejsowi „Scratch” jest idealny dla dzieci i osób rozpoczynających przygodę z kodowaniem, dla których motywujące jest robienie szybkich postępów w nauce. Właśnie dlatego „Scratch” stał się głównym językiem programu edukacyjnego „Mistrzowie Kodowania” – mówi Magdalena Olborska odpowiedzialna za „Mistrzów Kodowania” w Samsung Electronics w Polsce.

Specjalnie na okoliczność Światowego Dnia Scratcha 13 maja „Mistrzowie Kodowania” organizują ogólnopolską akcję „Podaj Dalej”. Jej celem jest zachęcenie osób znających „Scratcha” do podzielenia się swoimi umiejętnościami z innymi.

Polska na mapie „Scratch Day” ma już zarejestrowanych blisko 60 wydarzeń. „Scratch” i jego młodszy brat „Scratch Junior” będą gościli w klasach, na szkolnych boiskach, piknikach, spacerach. Programować będą szkoły i biblioteki, najmłodsi uczestnicy naszego programu, ci nieco starsi, ale też dorośli. Wśród planowanych działań są m.in. zajęcia, podczas których starsi uczniowie będą uczyć młodszych, dzieci będą programowały z rodzicami, szkoły będą łączyły się online z innymi placówkami, żeby wspólnie celebrować Dzień Scratcha, będą  także roboty sterowane za pomocą scratchowych klocków. Relacje na żywo z lokalnych wydarzeń, organizowanych przez uczestników programu, oglądać będzie można na stronie: facebook.com/MistrzowieKodowania

Dodatkowo 14 maja „Mistrzowie Kodowania” zapraszają dzieci i młodzież do wspólnego świętowania w Samsung Premium Service Plaza. W godzinach 10.00-14.00 uczestnicy programu pod opieką trenerów prowadzić będą interaktywne warsztaty programistyczne z użyciem maty edukacyjnej oraz tabletów.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Światowego Dnia Scratcha można śledzić na stronie: day.scratch.mit.edu

O programie „Mistrzowie Kodowania”

Ogólnopolski program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska opiera się na lekcjach programowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch. W 3. edycji programu umiejętności programistyczne pod okiem ponad 3 000 nauczycieli rozwija 100 000 dzieci z 1 300 szkół w Polsce.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. inspiruje ludzi na całym świecie i kształtuje przyszłość dzięki innowacyjnej technologii. Firma redefiniuje świat telewizorów, urządzeń ubieralnych, smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, drukarek, sprzętu medycznego, rozwiązań sieciowych, półprzewodników i rozwiązań LED. Samsung jest również liderem w rozwoju Internetu Rzeczy, ze szczególnym uwzględnieniem takich zagadnień jak Smart Home i Digital Health. Spółka zatrudnia 319 000 pracowników w 84 krajach, a roczna wartość sprzedaży jej produktów wynosi 196 miliardów dolarów. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź www.samsung.pl i news.samsung.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *