22-08-2019 » Powiat i region

Spółki wodne z dotacjami

Środki pozyskane z budżetu województwa będą wykorzystywane na takie działania jak oczyszczanie i odmulanie dna rowów, naprawianie skarp czy usuwanie tzw. awarii drenarskich.
Ponad 270 tys. zł dofinansowania trafi do zachodniopomorskich spółek wodnych. Ze wsparcia województwa skorzysta 14 podmiotów, które dofinansowanie przeznaczą na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. To ważny element systemu, służącego ochronie użytków rolnych przed powodziami oraz wpływającego na polepszenie zdolności produkcyjnej gleby i ułatwiającego jej uprawę. Umowy dotacyjne zostały zawarte 22 sierpnia 2019 r. Z beneficjentami spotkał się wicemarszałek Jarosław Rzepa.
Spółki wodne województwa zachodniopomorskiego już po raz szósty otrzymają dotacje.
– Samorząd Województwa systematycznie wspiera spółki wodne, ponieważ jest to bardzo ważne zadanie dla rolników. Będziemy starać się, by środki na ten cel były wyższe w przyszłym roku – mówił podczas podpisania umów Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.
W tym roku ze wsparcia skorzystają: Gminna Spółka Wodna Rega w Gryficach, Spółka Wodna Kołbacz, Spółka Wodna Gminy Darłowo, Gminna Spółka Wodna Trzebiatów, Gminna Spółka Wodna Wogra w Połczynie Zdroju, Gminna Spółka Wodna Rega w Świdwinie, Gminna Spółka Wodna Pokrzywnica w Sławoborzu, Gminna Spółka Wodna Mogilica w Rąbinie, Gminna Spółka Wodna Bielice, Gminna Spółka Wodna Warnice, Gminna Spółka Wodna Pyrzyce, Gminna Spółka Wodna Przelewice, Spólka Wodna Bobolice oraz Spółka Wodna Świeszyno.
Środki pozyskane z budżetu województwa będą wykorzystywane na takie działania jak oczyszczanie i odmulanie dna rowów, naprawianie skarp czy usuwanie tzw. awarii drenarskich.
Tak jak w latach ubiegłych spółki wodne, które otrzymały dotację z budżetu Województwa, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, co jest efektem zawartego porozumienia pomiędzy Województwem a Funduszem. Ponadto spółki pozyskały dotacje ze swoich gmin lub starostw.
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *