02-08-2017 » Powiat i region

Sierpniowe opalanie

Co rusz z reporterskiego obowiązku zaglądamy do nadmorskich kurortów naszego regionu, zaglądamy też na pełne wczasowiczów nasze szerokie plaże. Jest bardzo dużo naszych nadmorskich gości podobnie jak było to w ubiegłym roku.

Kilka ostatnich dni wynagrodziło nam słaby pogodowo lipiec. Przeto nic dziwnego, że na plażach jedni leżą plackiem na kocach, częstokroć odgrodzeni od reszty modnymi ostatnimi czasy parawanami. Inni wylegują się na leżakach, inni taplają się w dość już ciepłej wodzie Bałtyku. Inni zaś robią domki z piasku, gdzie przodują w tym najmłodsi, dla których jest to wspaniała i niezapomniana rozrywka.

Sprzyjająca pogoda której w najbliższym czasie nie powinno w zasadzie zabraknąć (takie są prognozy na kilka następnych dni!), stwarza idealne warunki do znakomitego wczasowego relaksu słoneczno – morskiego. Wszyscy są zatem zadowoleni, a i nasze ciała nabierają kolorów w odcieniach brązu. Nic dziwnego, skoro słońce będące gdzieś wysoko, znakomicie nas przygrzewa.

Ale są i tacy, którym słońca już za dużo, więc przechadzają się uliczkami naszych gościnnych kurortów, a wieczorami zaglądają do dla przykładu, smażalni ryb, licznych kafejek, lub też potańczyć. Sielanka letniego sezonu więc trwa w najlepsze. I o to w tym wszystkim właśnie chodzi, bowiem znakomita większość gości Ziemi Kamieńskiej, którzy tak długo czekali na swój letni urlop, spodziewają się, że właśnie ich natura piękną pogodą wynagrodzi.

I fajnie jest wszystkim, i nam „tubylcom”, i wczasowiczom, turystom czy kuracjuszom. Trwa w najlepsze letnia kanikuła,choć to już z górki jakby, tylko już niektórzy (ci mniej optymistyczni) przypominają nieśmiało, że za niespełna miesiąc wakacje już się skończą, a przy tym dni będą coraz z to krótsze i trzeba będzie z dzisiejszego „letniego raju” przeistoczyć do szarej codzienności i rzeczywistości. Ot po prostu takie jest życie.

Tymczasem cieszmy się tym co mamy wokół siebie, na niebie słoneczka oby jak najwięcej, i tym, że lata nam trochę pozytywnego przyszło. I oby ono trwało jak najdłużej i jak najpiękniej. A zatem, miłego wczasowania na naszej gościnnej Ziemi Kamieńskiej.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *