29-07-2017 » Powiat i region

Rozporządzenie porządkowe wojewody

Przez cały okres trwania Finału Regat Wielkich Żaglowców 2017 nie będzie można używać wyrobów pirotechnicznych na terenie miasta Szczecin. Zakaz, wprowadzony rozporządzeniem porządkowym wojewody zachodniopomorskiego, nie dotyczy podmiotów zawodowo trudniących się organizowaniem pokazów pirotechnicznych.

Wojewoda czasowe rozporządzenie porządkowe (na okres 4.08-9.08.2017) wydał na wniosek policji. „Charakterystyka wydarzeń o podłożu terrorystycznym występujących w Europie, szczególnie podczas imprez masowych, uwrażliwia uwagę m.in. na zagrożenie związane z ryzykiem wystąpienia paniki w dużych skupiskach ludzkich. Może ona być wywołana fałszywym alarmem czy też użyciem dla żartów środków pirotechnicznych wywołujących wybuchy” – czytamy w piśmie komendanta wojewódzkiego policji do wojewody.

Komendant Jacek Cegieła podkreśla, że z uwagi na powszechną dostępność środków pirotechnicznych, których użycie w trakcie imprezy mogłoby wywołać panikę wśród zgromadzonych, zasadne jest wprowadzenie czasowego zakazu ich używania.

Wojewoda Krzysztof Kozłowski przychylił się do opinii komendanta i dziś wydał rozporządzenie porządkowe. Za złamanie zakazu grozi grzywna do 500 zł.

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *