26-07-2017 » Powiat i region

Przekwalifikowanie do pracy w charakterze programisty

Ministerstwo Rozwoju ogłasza konkurs, którego celem jest umożliwienie osobom bez wykształcenia informatycznego i doświadczenia w branży IT, skorzystanie z nieoprocentowanej pożyczki na podniesienie umiejętności programowania, a konsekwencji – podjęcie pracy w zawodzie programisty.

Z funduszy Programu Wiedza Edukacja Rozwój możliwe będzie sfinansowanie zarówno szkoleń lub studiów podyplomowych z zakresu programowania, jak i wzmocnienie kompetencji kluczowych (znajomość języka angielskiego, praca w grupie). Organizator kształcenia będzie wspierał uczestników projektu w poszukiwaniu pracodawców lub zleceniodawców z branży IT. Budżet konkursu to 15 mln zł.

Działania w ramach konkursu pomogą podnieść kompetencje zawodowe przyszłych programistów, których brak może uniemożliwić lub utrudnić rozwój sektora IT. Już teraz rynek wykazuje braki od 40 tys. do 50 tys. specjalistów, a ścieżka kariery specjalisty IT staje się atrakcyjna na rynku pracy, m.in. ze względu na wysokie wynagrodzenia i dodatki płacowe, na jakie może liczyć pracownik.

Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 15 września 2017 r. do 15 października 2017 r. i będzie prowadzony elektronicznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA):

https://www.sowa.efs.gov.pl/

Z ogłoszeniem można się zapoznać na stronie konkursu:

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/nabory/41-innowacje-spoleczne-15/

Pytania dotyczące konkursu można kierować na adres poczty elektronicznej: konkurs.makro3@mr.gov.pl
oraz pod numerem telefonu: 22 273 80 41.

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *