Prokurator chce aresztu tymczasowego dla Prezesa PGK!

Prokurator Regionalny ze Szczecina zapowiedział wniesienie zażalenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie wraz z wnioskiem o zmianę zaskarżonego postanowienia i zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim.

Jak poinformował Redakcję Kamieńskiego Społecznego Portalu Informacyjnego prokurator Marcin Lorenc, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie – Sąd Okręgowy nie wyznaczył jeszcze terminu dla rozpatrzenia tej sprawy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek (28.09.2019r.) prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim, któremu postawiono zarzuty, w tym korupcyjny. W piątek (29.09.2019r) Sąd Rejonowy w Szczecinie nie uwzględnił jednak wniosku Prokuratury Rejonowej o zastosowanie aresztu tymczasowego dla Adriana G. Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie – zdaniem sądu – nie dawał podstaw do takiej decyzji.

Jak się dowiedzieliśmy nie oficjalnie sprawa dotyczy realizacji m.in. inwestycji budowy sieci wodociągowej Niemica – Benice – Śniatowo oraz nieprawidłowościach przy przetargach oraz realizacji innych inwestycji, m.in. rewitalizacji Parku Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim.

Gmina Kamień Pomorski posiada 15.045 udziałów w kapitale zakładowym (99,85%) zaś 21 osób fizycznych posiada 23 udziały w kapitale zakładowym co stanowi 0,15%. Nadzór nad spółką sprawuje Burmistrz Stanisław Kuryłło, który wiedząc o zatrzymaniu prezesa największej gminnej spółki na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim, która odbyła się 29 września, nie wspomniał o tym ani słowa.

A.J.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *