Powiatowy Piknik Rodzinny z okazji Jubileuszu 20 – lecia zaistnienia na mapie Polski staje się historyczną, a i niezapomnianą chwilą

W piątek 13 września, a następnie w sobotę (14.09.) trwały obchody 20 – lecia utworzenia Powiatu Kamieńskiego, które zorganizowało Starostwo Powiatowe. Przypomnijmy, iż w piątek odbywała się uroczysta 9. Sesja Rady Powiatu om czym piszemy  w jednym z wcześniejszych artykułów.

Natomiast sobotnie świętowanie, któremu towarzyszyła całkiem przyjemna, jesienna aura, trwało bez przerwy od 10:00 aż do późnych godzin nocnych. Rozpoczęto tzw. blokiem sportowym w ramach którego odbył się m.in. Turniej Piłki Nożnej dla dzieci oraz zawody sportowe, które zawarte w ramach projektu „Niech lekiem będzie sport”.

Równolegle na boiskowej płycie głównej rozgrywano XI Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych naszego powiatu. Zwyciężyła w nich ekipa OSP Rozwarowo.

Poszczególne Gminy naszego powiatu prezentowały się na scenie. Gminę Świerzno na scenie prezentował zespół ludowy „Stuchowianki”, kamińską gminę reprezentował zespół emerycki „Relax”, Gminę Golczewo Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej „Rozśpiewane Golczewo”, Gminę Dziwnów – zespół „Szkwał”, a wolińską „Kapela Ostromice”.

Gmina Międzyzdroje zorganizowała w ramach swego pokazu interesujący konkurs  z nagrodami oraz małżeński duet „Pati Blues”.

Kamieńskie Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego zaprezentowało historyczny pokaz.

Potem występowały kolejne zespoły, między innymi przyciągający dużą uwagę koncert orkiestry dętej z Gryfic „Red Swing Low”, gdyński kwartet mieszany „Riviera”. Odbywał się również widowiskowy pokaz tańca przygotowany przez Szkołę Tąńca „Focus” i Zespołu Tańca „Keep”.

Gośćmi specjalnymi, a zarazem gwiazdami estradowymi imprezy był występ „Specyficznych”  oraz warszawskiej grupy „Red Lips”, które zostały przyjęte niezwykle ciepło.

Już w nocy odbył się zapierający dech w piersiach pokaz laserowy przygotowany przez specjalistyczną firmę z Kwidzyna, po czym na scenie prezentował się zespół „Maxel”, a po nim grał do nie tylko tańca DJ Mati.

Poszczególne gminy wystawiały swe stoiska w których pokazywały swój wcale nie mały dorobek, nie tylko kulturalny.

W ramach (smakowitej – pychota) „Pierogarni” projektu „Działamy Kamień”, który został współfinansowany ze środków Programu Społecznik odbył się konkurs na najlepsze pierogi. Do konkursu przystąpiło kilka lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. I tak po prawdzie, podobnie jak komisja, tak wszyscy, którzy owe pierogi kosztowali, mieli dylemat, komu przyznać najlepsze miejsce. Ostatecznie „padło” na KGW Trzebieszewo, KGW Samlino i KGW Świerzno. Pozostałe Koła goli ścisłości, wcale nie odbiegały jakością i smakowitością swoich pierogowych specjałów, a były nimi ponadto: KGW Stuchowo, Trzygłów oraz Barkowo. O których doprawdy warto wspomnieć i pogratulować im również.

W imprezie wzięli udział najważniejsi przedstawiciele władz poszczególnych gmin. Był burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, Gminy Świerzno – wójt Radosław Drozdowicz, Gminy Golczewo – burmistrz Maciej Zieliński i jego zastępca – Andrzej Swatowski, Gminę Wolin reprezentowała burmistrz Ewa Grzybowska, zaś kamieńską Gminę – przewodniczący Rady Miasta – Jacek Golusda. Jakimś zbiegiem okoliczności zbrakło obu burmistrzów z miejscowego Ratusza, który wielu bardzo zastanawiał.

Jedynie z Gminy Międzyzdroje zabrakło burmistrza oraz jego zastępcy. Lecz ich nieobecność była wielce usprawiedliwiona.

20 lat Powiatu kamieńskiego to całkiem pokaźny szat czasu. Dlatego sobotnie wydarzenie zdaniem organizatorów musiało mieć wyjątkowy i niepowtarzalny charakter. Rozrywka, darmowe kiełbaski i kurczaki, osłoda w postaci koncertów i występów artystycznych, wyjątkowy pokaz laserów, zapewne wielu zapadną w pamięci na długo.

Czas powrócić do porządku dziennego i codziennych zajęć. A sobotnich piknikowych wspomnień to już coś z czym wiązać się będzie pewnie i przyszłość powiatu, którego dotychczasowa droga – jak dobrze wiemy, nie była zawsze usłana różami.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *