Poplenerowa Wystawa Wędrująca pt. „Configuracja – Dziwnówek 2017” seniorów, dotarła dziś do kamieńskiego Muzeum (MHZK)

Wcześniej pokazywana między innymi w Policach i Golczewie, dziś dotarła do Kamienia Pomorskiego Poplenerowa Wystawa Wędrująca zatytułowana „ Configuracja – Dziwnówek 2017”.

To pokłosie letniej pracy artystycznej słuchaczy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku Województwa Zachodniopomorskiego podczas trzeciej Letniej Szkoły Seniora, która odbywała się w Dziwnówku na przełomie sierpnia i września tego roku, w której wzięły udział ponad 24 osoby. Wśród wielu, byli były również uczestniczki z golczewskiego i kamieńskiego UTW, którzy mile wspominają pracę podczas tego ciekawego i wcale nie łatwego (chodziło o tematykę) – jak zaznaczają, letniego amatorskiego wydarzenia artystycznego.

Właśnie dziś w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż tej interesującej wystawy, którą można oglądać w tym miejscu do końca listopada.

Potem będzie jeszcze wystawiana kolejnymi etapami, m.in. w Nowogardzie, Gryficach, Pyrzycach, Bornem Sulinowie, a także w Koszalinie, Białogardzie oraz w Szczecinie, co nastąpi dopiero w czerwcu przyszłego roku.

Jak podkreśliła Janina Kołodzińska z golczewskiego UTW, która była współ kuratorem tych letnich warsztatów, niebawem wyjdzie piękny kalendarz na przyszły rok, oczywiście z wizerunkami prac z tego pleneru. Będą też wydane pocztówki z wizerunkami poszczególnych prac, która – jak ma głęboką nadzieję, trafią we wszystkie zakątki świata, pokazując, że w naszym regionie są również zdolni artyści – amatorzy.

Ciekawa i całkiem interesująca jest to wystawa, bez dwóch zdań. Artyści – seniorzy pokazali swój świat, widziany swoimi oczami, swoje różnorodne tematy, za pomocą pędzla, farb i płótna. A przy tym widać w wielu pracach – niczego sobie, wcale ukryte talenty artystyczne, które śmiem twierdzić, powinno się jak najbardziej rozwijać. Oczywiście najlepiej pod fachowym okiem jakiegoś artystycznego znawcy. Z drugiej strony, ruch artystów amatorów ma to do siebie, że niejednokrotnie talent ujawnia się znienacka, jednakowoż poprzedzony długimi godzinami prób i błędów.

Jednym z pokłosi takiego nietuzinkowego malarstwa amatorskiego jest kamieńska wystawa, którą bardzo zachęcamy odwiedzić. Naprawdę warto.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *