Od poniedziałku nowa wystawa w MHZK

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim.

Dr inż. Halina Rutyna jest adiunktem Katedry Teorii i Historii Architektury Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Na uczelni prowadzi zajęcia z historii architektury romańskiej i nowożytnej oraz wykłady i ćwiczenia projektowe z ochrony i konserwacji zabytków. Jest także opiekunem Studenckiego Koła Naukowego „DISEGNO”. Fotografie członków tego koła prezentowaliśmy w ubiegłym roku w MHZK na wystawie „Kadrując Kamień Pomorski”.

Tematem wystawy „Zachodniopomorskie sacrum” jest ryglowa architektura sakralna wsi powiatów – kamieńskiego, goleniowskiego, gryfickiego, łobeskiego i polickiego stanowiąca „wspaniałe świadectwo harmonii formy, funkcji i konstrukcji kościoła wraz z otaczającym krajobrazem”.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *