31-08-2017 » Powiat i region

Pomoc dla poszkodowanych rolników

 Dzisiaj opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, określające dodatkowe formy pomocy dla producentów rolnych, którzy ponieśli starty w uprawach, lasach lub w budynkach służących do prowadzenia działalności rolniczej, w wyniku sierpniowych huraganów, opadów deszczu nawalnego i gradu.

Zgodnie z rozporządzeniem, poszkodowani producenci rolni do 30 września 2017 mogą kierować wnioski do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy wynoszącej 1000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, 2000 zł na 1 ha powierzchni upraw leśnych i 10.000 zł do zniszczonego budynku służącego produkcji rolnej.

Do uzyskania pomocy konieczny jest protokół komisji szacującej straty w uprawach rolnych i w gospodarstwach. Wnioski o szacowanie poszkodowani mogą kierować do wójtów i burmistrzów. Wczoraj na miejscu szacowania strat w Darłowie i Malechowie był wicewojewoda Marek Subocz, który przyglądał się pracom komisji.

Szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania pomocy dostępne są na stronie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach:

http://www.zodr.pl/index.php?site=aktualnosci&id=79

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *