29-03-2016 » Powiat i region

Policja podsumowała świąteczne dni

W ciągu trzech dni świątecznego weekendu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 4 wypadków, w których 5 osób zostało rannych, nikt nie zginął. Policjanci wyeliminowali z ruchu ponad 20 nietrzeźwych kierujących .

Dzięki wzmożonym działaniom policji i zwiększonej liczbie patroli na drogach tegoroczne święta przebiegły spokojnie. Na drogach naszego województwa doszło do 4 wypadków. Policjanci nie odnotowali większych utrudnień, a liczba zarejestrowanych zdarzeń  była  znacznie mniejsza w porównaniu do do analogicznego okresu z lat ubiegłych.

W piątek przed godziną 19.00 w Pyrzycach kierujący samochodem ciężarowym nie zachował szczególnej ostrożności i na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 12- letnią dziewczynkę. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala. Kierowcy  policjanci zatrzymali prawo jazdy, był trzeźwy.

W Szczecinie po godzinie 20.00 na Szosie Polskiej kierująca seatem arosa podczas skrętu w lewo zatrzymała się przy osi jezdni. Jadący za nią kierowca opla zafiry chcąc ominąć ten pojazd  i uniknąć zderzenia wjechał na pas dla przeciwległego kierunku i zderzył się z samochodem marki Citroen Xara. Kierowca opla trafił do szpitala.

W świąteczną niedzielę doszło do dwóch wypadków. Przed godziną 17.00 w powiecie choszczeńskim nietrzeźwy kierowca auta marki Renault Laguna na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Dwóch 30- letnich pasażerów odniosło obrażenia ciała. 20 – letni kierowca został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W tym samym czasie na terenie gminy Szczecinek  64- letni kierowca audi 80 podczas manewru zawracania doprowadził do zderzenia z motocyklem. 26- letni motocyklista został zabrany do szpitala. Kierowca audi był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy.

Święta Wielkanocne związane są także z obyczajem oblewania wodą tzw. „Śmigusem – Dyngusem”, który zawsze przypada w drugi dzień świąt. Niestety nie wszystkie osoby kultywujące tą tradycję potrafią zachować umiar i często przekraczają zwyczajowo przyjęte normy. Przesadne i spotykające się ze zdecydowanym sprzeciwem osób oblewanie wodą, z punktu widzenia prawa jest karalne.
W celu zapobieżenia takim sytuacjom funkcjonariusze podejmują już od rana działania ukierunkowane na ukrócenie tego procederu i ograniczenie zachowań wykraczających poza przyjęte obyczajowo.

Zachodniopomorscy policjanci apelują także o zachowanie ostrożności podczas powrotu ze świątecznego weekendu. Na drogach całego województwa o bezpieczeństwo będą dbali funkcjonariusze, którzy zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków. Będą także sprawdzali trzeźwość kierujących oraz w jaki sposób przewożone są nasze pociechy.
Pamiętajmy aby bezpieczne wrócić do domu, pośpiech, brawura- nie jest dobrym sprzymierzeńcem na drodze.

KWP  w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *