16-02-2018 » Powiat i region

PIS w Powiecie Kamieńskim przygotowuje się do wyborów samorządowych. Wywiad z Przewodniczącym Zarządu Powiatowego PiS Wiesławem DąbrowskIm.

Jesienią 2018 roku w całym kraju zostaną przeprowadzone wybory samorządowe. Na kolejne pięć lat wybierać będziemy przedstawicieli Rad Gmin, Rad Powiatów oraz Sejmików wojewódzkich. W wyborach bezpośrednich  wybierzemy również Prezydentów Miast,  Burmistrzów i Wójtów Gmin.

Jak do wyborów w powiecie kamieńskim przygotowana jest  najsilniejsza obecnie Partia Polityczna jaką jest PiS, rozmawiamy z Przewodniczącym Zarządu Powiatu Kamieńskiego  Wiesławem Dąbrowskim.

Panie Przewodniczący, jak Wasza Partia przygotowuje się do zbliżających się wyborów samorządowych?

Myślę, że nie będę odkrywcą, który powie, że starannie przygotowujemy się do wyborów samorządowych. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że przed nami trudne zadanie. Tym bardziej trudne, że spoczywa na nas ogromna presja. Nasza Partia  odpowiada za politykę i sprawy gospodarcze naszego kraju. W partii mamy oczekiwania, że również na szczeblu lokalnym powinniśmy  dążyć do wzięcia odpowiedzialności za sprawy lokalne. Na terenie naszych gmin czy powiatu kamieńskiego jest dużo do zrobienia. Nie bomy się odpowiedzialności, nie boimy się wyzwań. Jesteśmy przekonani, że przy współpracy z Rządem RP, Wojewodami, oraz nowo wybranym Sejmikiem Województwa Zachodniopomorskiego zrobimy wiele dobrego dla naszych małych ojczyzn.

Czy Wasza Partia wystawi kandydatów na Burmistrzów i Wójta wszystkich gmin Powiatu Kamieńskiego?

Jesteśmy na to przygotowani i już od dłuższego czasu pracujemy w szerokim gronie naszych działaczy politycznych nad wyborem najlepszych kandydatów na Burmistrzów gmin i Wójta Świerzna. Zamierzamy zgłosić kandydatów na Burmistrzów i Wójta we wszystkich gminach naszego Powiatu.

Czy mógłby Pan przybliżyć Sylwetki Waszych kandydatów na Burmistrzów i Wójta?

Na to jest Panie Redaktorze trochę za wcześnie. Ciąży na Nas odpowiedzialność dokonania wyborów najlepszych kandydatów. Te kandydatury zostaną w pierwszej kolejności przedstawione członkom naszej partii. Dopiero po szerokich konsultacjach naszych kandydatów na Burmistrzów poszczególnych gmin naszego powiatu oraz na Wójta Gminy Świerzno zatwierdzi Zarząd Powiatowy PiS.  Oczywiście wtedy poinformuję Pana i całe społeczeństwo naszego powiatu o naszych kandydatach. W ten sam sposób zostaną wyłonieni również nasi kandydaci na Radnych do Rad Gmin, do Rady Powiatu i kandydaci na Radnych Sejmiku Zachodniopomorskiego.

Dziękuję Panu Przewodniczącemu za wypowiedź.

Waldemar Taranowicz

 

 

2 komentarzy na temat: PIS w Powiecie Kamieńskim przygotowuje się do wyborów samorządowych. Wywiad z Przewodniczącym Zarządu Powiatowego PiS Wiesławem DąbrowskIm.

  1. mieszkaniec powiatu. napisał(a):

    Grzyweczuś, tak widzę ten kciuk (tak trzymac), widzę też, że jesteś na pieresdale tej organizacji, też tak trzymac. Pozdro od kolegen\.

  2. xxx napisał(a):

    Kiedy zmienili długość kadencji z 4 lat do 5 lat ? O ile wiem 5 lat kadencji ma Prezydent RP. Ale może się mylę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *