W piątek 23 czerwca drugi koncert w ramach kamieńskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Tradycyjnie o godzinie 19:00, w kamieńskiej katedrze rozpocznie się drugi koncert w ramach 53. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

W jego ramach wystąpi doświadczony czeski organista, Michal Novenko, który jest profesorem konserwatorium w Pradze, prowadzi kursy mistrzowskie (USA, Wielka Brytania, Francja, RPA). Występował w całej Europie, a także w USA, Meksyku, Izraelu i RPA.

W części kameralnej usłyszymy muzykę fundowaną przez Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

pod batutą Sylwii Fabiańczyk – Makuch. Ta formacja istnieje 14 lat. Zespół często eksperymentuje, łącząc klasyczne brzmienia chóralne z rozmaitymi nurtami i stylami muzycznymi. Chór jest pomysłodawcą projektu Wspólne brzmienia, który rokrocznie przyciąga rzesze fanów. Tylko przez ostatnie 7 lat chór zdobył ponad 40 głównych nagród festiwalowych, w tym 8 Grand Prix i 15 Złotych Medali zdobytych na najważniejszych konkursach krajowych i międzynarodowych.

W części organowej zagrane zostaną utwory m. in. Dietricha Buxtehude’a, Josefa Ferdinanda Norberta Segera, a także dwa utwory skomponowane przez samego artystę.

Chórzyści zaśpiewają osiem kompozycji, m. in. polskich kompozytorów: Piotra Jańczaka, Pawła Łukaszewskiego i Bartosza Kowalskiego.

Zapowiada się interesujący koncert, który na pewno zaciekawi wielu słuchaczy. Sezon letni już się rozpoczyna na dobre, więc nad nasze wybrzeże z dnia na dzień przybywa coraz więcej wczasowiczów. W przeszłości gros słuchaczy kamieńskiego festiwalu stanowiła ta rzesza ludzi. I zapewne będzie podobnie w tym roku.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *