Parking to czy chodnik jest?

Ulica A. Mickiewicza w Kamieniu Pomorskim. Ulica dość ruchliwa z miejscami parkingowymi z prawdziwego zdarzenia, które powstały kilka miesięcy temu. Część chodnika tuż przy byłym sklepie przemysłowym „Neptun”, od lat jest zajmowana przez parkujące na nim samochody. Jeszcze pół biedy jak ustawiają się wzdłuż chodnika i ulicy. Od niedawna kierowcy upodobali sobie parkowanie na skos. I co? Przechodnie (a chodnik w tym miejscu jest dość szeroki), muszą się dosłownie przeciskać między autami a budynkiem. Mamy z małymi dziećmi w wózkach lawirują teraz  w ciasnym przejściu. Gdzie logika?

Kierowcy, jak to kierowcy (na szczęście nie wszyscy), nie wiedzieć czemu, uzurpują sobie prawa z korzystania nie tylko drogi, ale i chodnika (?). Czyżby zapominali, że też są przechodniami, którzy w innym miejscach nie inaczej, jak tylko psioczą na innych kierowców, że ci to, że ci to tamto.

Wracając do parkowania przy Mickiewicza. Byłoby dla ogólnie ujmując użytkowników tego chodnika naprawdę dobrze, gdyby kierowcy zlitowali się nad sposobem swego parkowania. Miejsca na zaparkowanie auta i miejsca dla przechodniów starczy aż za nadto. I będzie po prostu po sprawie i kłopocie.

Po prostu – kierowcy powróćcie do normalności!

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *