13-07-2017 » Powiat i region

Orkiestra Gamelan wyda płytę

Europejska muzyka klasyczna i współczesna znajdzie się na krążku, który wyda Orkiestra Perkusyjna Gamelan, złożona z muzyków z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to jedyna tego rodzaju orkiestra w Polsce. Urząd Marszałkowski wesprze projekt kwotą 10 tys. zł.

Realizacja projektu rozpocznie się od przeprowadzenia 5 warsztatów muzycznych, podczas których zostanie przygotowany repertuar do nagrania płyty CD. Gotowe dzieło, wydane w 200 egzemplarzach, będzie promowane w Zamku Książąt Pomorskich na specjalnie zorganizowanym na tę okazję koncercie.

Orkiestra Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie powstała w 2000 r. 25 niepełnosprawnych muzyków gra na instrumentach perkusyjnych przygotowanych i skonstruowanych specjalnie z myślą o nich. Są to m.in.: metalofony, ksylofony, kotły, trójkąty, pudełka akustyczne, kastaniety. Orkiestra od początku swojego istnienia koncertowała 140 razy, w tym 22 razy w Niemczech.

Aktywny udział w orkiestrze daje osobom z niepełnosprawnością intelektualną szansę na rozwijanie talentów i umiejętności muzycznych. Stwarza też warunki do odnalezienia swojego miejsca w społeczeństwie oraz daje możliwość samorealizacji, która stanowi bardzo ważny element niezależnego życia.

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *