08-08-2017 » Powiat i region

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Piotra Janię

Z udziałem rodziny, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, posłów, ministrów i wojewodów odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej zmarłemu w ubiegłym roku wojewodzie Piotrowi Jani.

tablica poświęcona śp. Piotrowi Jani

– Piotr był człowiekiem, który nie rezygnował, nie cofał się, nie był z tych, którzy w decydujących momentach nagle okazują się zbyt miękcy, zbyt słabi, niezdolni do podejmowania decyzji twardych, czasem wydawałoby się, że ryzykownych, ale Polsce potrzebnych – powiedział, wspominając śp. Piotra Janię prezes Jarosław Kaczyński.

– Największą miłością Piotra była rodzina – kochane córki, wnuk… Drugą miłością Piotra był Szczecin i Pomorze Zachodnie. Trzecią największą miłością był port. Dla Piotra było to miejsce wyjątkowe… On ten port ukochał, tu chciał się realizować. Do samego końca pełniąc urząd wojewody – jego serce biło tutaj, w tym miejscu, gdzie przez 30 lat był, działał, pracował – dodał wicemarszałek Joachim Brudziński.

Przed uroczystością, w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła w Szczecinie odbyła się Msza Święta w intencji śp. Piotra Jani.
Tablica pamiątkowa poświęcona śp. Piotrowi Jani znajduje się obok wejścia głównego do siedziby Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *