16-07-2018 » Powiat i region, Wolin

Od najbliższego czwartku 21. Western Piknik – Folk, Blues, Country & Bluegrass Festiwal w podwolińskim Sułominie

Jak zwykle organizatorzy największej imprezy country jaka jest Western Pikniku w Sułominie, zadbali w tym roku (jak zwykle zresztą) o szeroki, urozmaicony i zarazem,  świetny program. Ta czterodniowa impreza rozpoczyna się już w najbliższy czwartek o godzinie 20:00. Wtedy na scenie wystąpi szczecinianin, Andrzej Szpak – Andy z repertuarem piosenek Czesława Niemena. Po nim zagra rosyjski countrowy „Wesoły Dyliżans”. Będzie też istniejący od 2009 roku zespół „Strefa 50” – American Rock & Roll grający w stylu southern rock.

W programie festiwalu zaplanowano szereg koncertów, w tym wystąpią niewątpliwe gwiazd jakimi są: amerykanka pochodząca z Nowego Jorku, Jessica Lynn oraz sześcioosobowy żeński zespół „Country Sisters” pochodzący z Czech. W 2003 roku magazyn „Country Circle” przyznał grupie prestiżową nagrodę, Country Live Act. za kapitalny występ na żywo w tym samym roku.

Będzie też taneczne show wykonaniu polskiego zespołu „Caramelka” czy warsztaty taneczne oraz jedna z wyjątkowych atrakcji, zlot motocykli. 21 lipca (sobota) odbędzie się ich parada na trasie Sułomino – Międzyzdroje – Sułomino. Na pewno pojawią się amerykańskie motoryzacyjne cacka czy oldtimery.

Na scenie zaprezentują się także artyści z Holandii, Stanów Zjednoczonych, a także z Czech.

Wszyscy, którzy dotąd przyjeżdżali do Sułomina, mówią, że robią to dla super zabawy, uroku miejsca i dla zawsze znakomitego i bogatego przy tym repertuaru  muzycznego.

Miwa

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *