Nowoczesność i profesjonalizm w uzdrowiskowej Klinice Stomatologicznej w Kamieniu Pomorskim

Klinika Stomatologiczna przy „Uzdrowisku Kamień Pomorski” funkcjonuje od nieco ponad trzech lat. Prowadzi leczenie stomatologiczne w pełnym zakresie. Począwszy od leczenia zachowawczego, ortodoncji, poprzez protetykę po wszczepianie implantów. Zapewnia też pełną diagnostykę radiologiczną.

Istotnym jest też to, że jest świetnie i profesjonalnie wyposażona. Posiada między innymi aparat Orthophos XG 3D, który jest urządzeniem służącym do diagnostyki obrazowej, łącząc sprawdzone techniki pantomograficzne z nowoczesną tomografią całych łuków zębowych.

Kolejnym nowoczesnym urządzeniem, jakim dysponuje placówka jest urządzenie CEREC. Dzięki nowoczesnemu systemowi CEREC z wykorzystaniem technologii CAD/CAM, podczas jednej wizyty można dokonać u pacjenta pełnej odbudowy zębów. I to bez pośrednictwa pracowni protetycznej.

Zaawansowana technologia obrazowania 3D umożliwia stomatologom szybkie i precyzyjne wytworzenie szeregu wypełnień ceramicznych, począwszy od licówek i koron po wielopunktowe mosty. Pierwszym etapem systemu CEREC jest skanowanie uzębienia.

Specjalna kamera umożliwia wykonanie ujęć obrazów w jamie ustnej pacjenta z zachowaniem wszystkich szczegółów. Skanowanie zębów zastępuje tradycyjny wycisk i nazywane jest wyciskiem wirtualnym.

Wycisk wirtualny przewyższa wycisk tradycyjny, bowiem rejestruje tkanki twarde i miękkie w prawidłowym położeniu nie zmienionym uciskiem masy wyciskowej. Nie zmienia relacji między zębami i tkankami miękkimi.

Odwzorowuje przy tym z większą precyzją relacje zębów przeciwstawnych i nie doprowadza do elastycznej deformacji jak to się dzieje podczas pobierania tradycyjnego wycisku.

Wynik skanowania jest rejestrowany i archiwizowany przez komputer systemu Cerec w celu opracowania wirtualnego projektu odbudowy protetycznej

Podczas projektowania stomatolog wskazuje systemowi tzw. punkty referencyjne, dzięki którym CEREC formuje wirtualny model przyszłej pracy protetycznej.

Kolejnym etapem wizyty jest dobór odpowiedniego odcienia i wielkości kostki porcelanowej, z której powstanie odbudowa protetyczna.

Po ustaleniu tych parametrów kostka zostaje umieszczona w cyfrowej frezarce, a ta formuje z niej rekonstrukcję, bazując na wirtualnym modelu. Precyzja i dokładność urządzenia dochodzi do 25 mikronów. A proces frezowania pracy protetycznej trwa dosłownie kilkanaście minut.

Kolejnym elementem jest mierzenie i cementowanie gotowej podbudowy. Następnie lekarz napala wierzchnie warstwy glazury i ceramiki w piecu. Przy wcześniejszym zaplanowaniu czasu wizyt możliwe jest wykonanie gotowej pracy w ciągu jednego dnia a następnie zacementowanie jej przeprowadzane zgodnie z procedurą właściwą dla prac pełnoceramicznych – jest cementowana specjalnym kompozytem światłoutwardzalnym. Zabiegi kończy polerowanie powierzchni uzupełnienia.

Klinika uzdrowiskowa pełna nowoczesnego i najwyższej klasy sprzętu, spełnia wszelkie, nawet w istocie niezwykle wygórowane wymogi nowoczesnej stomatologii. Prze to wizyta w jej murach jest bez wątpienia dla każdego potencjalnego pacjenta niekłamaną przyjemnością, gdzie też spotka się on z obsługą na najwyższym poziomie. By nie powiedzieć, poziomie europejskim.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *