16-09-2017 » Powiat i region

„NOSIŁ WILK RAZY KILKA…” – PROWADZIŁA POJAZD POMIMO DOŻYWOTNIEGO ZAKAZU. TERAZ PONIESIE KONSEKWENCJE.

14.09.2017 r.  42-letnia mieszkanka powiatu goleniowskiego została zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów Komisariatu Policji w Wolinie. Pomimo dożywotniego zakazu wydanego przez sąd, kierowała ona pojazdem. Jak się okazało, samochód nie był ubezpieczony!

42-letnia mieszkanka powiatu goleniowskiego być może sądziła, że późna pora nocna zwalnia z obowiązku przestrzegania przepisów prawa lub uchroni ją przed spotkaniem z policjantami. Nic bardziej mylnego! Stróże prawa pełnią służbę 24 godziny na dobę. Ich czujność nie zawiodła i tym razem.

Około pierwszej w nocy, wolińscy funkcjonariusze zatrzymali kierującą samochodem osobowym VW Golf. Jak ustalono, 42-latka posiadała dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Nie dość, że kobieta nie zastosowała się do orzeczenia sądu, to kierowała samochodem, który nie został ubezpieczony! O braku ubezpieczenia pojazdu poinformowano Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny – wiąże się to z bardzo wysoką karą finansową.

Przestępstwo, które popełniła kobieta narusza art. 244 Kodeksu karnego, które zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd wyciągnie konsekwencje w stosunku do nieodpowiedzialnej kobiety.

Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim

A.B.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *