17-05-2016 » Powiat i region

Noc Muzeów w ZUW

Stuletni, zabytkowy gmach Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego będzie dostępny dla zwiedzających 21 maja w czasie Nocy Muzeów. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wcześniejsze zgłoszenie pod numer telefonu: 91 4303 579. Zapisy na zwiedzanie będą przyjmowanie 18 maja w czasie pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 do wyczerpania limitu miejsc.

W czasie dwugodzinnej wycieczki z przewodnikiem uczestnicy zobaczą między innymi panoramę Szczecina z Wieży Meteorologicznej oraz tajemniczą, pełną stuletnich rzeźb Salę Maszkaronów. Wycieczka zejdzie także do podziemi budynku, w których znajdują są schrony z czasów zimnej wojny oraz Szacht do Odry – tajemniczy podziemny tunel zalany wodą. Dodatkową atrakcją będą ciekawostki architektoniczne, w tym niedawno odrestaurowane klatki schodowe gmachu, sale konferencyjne oraz gabinet wojewody.

Wycieczki będą odbywać się w trzech turach: 16:00-18:00, 18:00-20:00, 20:00-22:00. Warunkiem uczestnictwa w imprezie jest wcześniejsze zgłoszenie pod numer telefonu: 91 4303 579. Zapisy na zwiedzanie będą przyjmowanie 18 maja w czasie pracy urzędu w godz. 7.30-15.30 do wyczerpania limitu miejsc.

W czasie rozmowy telefonicznej należy podać imię i nazwisko, numer telefonu (każdej zgłaszanej osoby) oraz hasło: „Noc Muzeów”. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wycieczce tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zwiedzanie gmachu ZUW jest bezpłatne i skierowane do osób indywidualnych lub małych grup (poniżej 8 osób).

Ciekawostki związane ze stuletnim budynkiem dostępne są na naszej stronie internetowej: http://www.szczecin.uw.gov.pl/100lecie/, na fanapage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/StulecieGmachuZUW, oraz na profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/zwiedzajzuw/.

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *