14-11-2017 » Powiat i region

Niszowe czwartki w Piwnicy Kany

Ogrody Kultury zapraszają na zupełnie nowy cykl w Piwnicy Kany. Od 16 listopada, co tydzień, odbywać się będą spotkania ze sztuką niszową, które zapoczątkuje Teatr Ujście, a dokładniej Katarzyna Dominiak monodramem pod tytułem „Z innej gliny”.

16.11.2017, 19.00, pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5, Szczecin

„Z innej gliny” to spektakl ukazujący epizody z życia Camille Claudel, genialnej, francuskiej rzeźbiarki, żyjącej na przełomie XIX i XX wieku. Jest to symboliczna podróż przez życie artystki, począwszy od jej barwnego dzieciństwa, aż po gorzkie lata dojrzałości, pełne braku zrozumienia, trudów, których nie szczędziło środowisko artystyczne. W czasach, kiedy kobieta musiała walczyć o prawo do własnego rozwoju, a kobieta-artystka darzona była ogarniczonym szacunkiem, Camille gotowa jest się zmierzyć z największymi przeciwnościami losu, odrzuceniem przez rodzinę czy niepochlebnymi opiniami. Ile bólu jest w stanie unieść porywcze i wrażliwe serce młodej kobiety?

Scenariusz: Katarzyna Dominiak na podstawie powieści Anne Delbee „Kobieta. Camille Claudel”
Reżyseria: Aneta Kruk, Katarzyna Dominiak

Wydarzenie organizowane jest w ramach współpracy Piwnicy Kany z firmą Ogrody Kultury i Stowarzyszeniem Po Prostu Sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *