15-03-2019 » Inne, Powiat i region

Na św. Klemensa piekarze i cukiernicy dostojnie świętują, bo to ich święto nastaje…

To właśnie 15 marca przypadają imieniny Klemensa, dodajmy św. Klemensa, który jest od wieków patronem piekarzy i cukierników.

Bez pracy, nie ma kołaczy”, „Kto ma chleb, ma wszystko”czy „Nie samym chlebem człowiek żyje” – to kilka z wielu przysłów związanych z chlebem.

Dzięki ich trudnej pracy zawsze rano na sklepowych półkach dostępujemy szerokiego wyboru ich wypieków, a więc bułek, chleba czy też smacznych przeróżnych ciast.

Przyznać trzeba, że niemal każdy z nas jest amatorskim, domowym cukiernikiem czy piekarzem. Dlatego ten dzisiejszy dzień jest również świętem tych, którzy lubią gdy w ich domach czuć zapach pieczonego ciasta lub chleba (to rzadziej) wykonanego własnoręcznie.

Na terenie powiatu kamieńskiego pracuje kilka piekarń oraz cukierni. Między innymi w Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie, Golczewie czy w Międzywodziu oraz w Wolinie.

Dziękując piekarzom i cukiernikom za ich codzienną niełatwą pracę, za to że każdego rana w piekarni czy też sklepie, czeka na nas klientów, nie tylko ciepły chleb czy bułki, a i ciasta przeróżne, składamy im wszystkim na to dzisiejsze ich święto, życzenia wszelkiej pomyślności i radości z tego co dla nas klientów, codziennie z mozołem i trudem robicie!

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *