Morze krwi, ziemia ognia – powieść o Kamieniu

Otrzymaliśmy informację od naszego Czytelnika o ukazaniu się książki, której akcja rozgrywa się w Kamieniu Pomorskim.Jest to powieść kryminalna pt. „Morze krwi, ziemia ognia”. Autorem jest Maciej Paterczyk.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany tą książką podaję link, gdzie można przeczytać fragment powieści:

https://www.empik.com/morze-krwi-ziemia-ognia-paterczyk-maciej,p1202944923,ksiazka-p

Niżej kilka słów o autorze i opis powieści.

FK

 

Maciej Paterczyk

Maciej Paterczyk jest autorem wysoko cenionej przez krytyków powieści kryminalnej „Ziemie niczyje”. Na kartach książki, Paterczyk przedstawia historię polskich szabrowników na ziemiach niczyich w 1945 roku. Autor pokazuje, w jaki sposób historia miesza się z codziennym życiem ludzi i jak pozornie niewinne prośby mogą sprowadzić duże niebezpieczeństwo. Thriller Macieja Paterczyka został pozytywnie przyjęty przez krytyków literackich, recenzentów oraz czytelników i ma szansę stać się bestsellerem.

Opis

Powojnie. Kamień Pomorski, rubieże nowego państwa. Z pozoru senne miasteczko, w którym dochodzi do okrutnej zbrodni. Czy może być lepszy czas i miejsce dla mrocznego kryminału? Zagadkę rozwiązuje komendant Stanisław Brzeziński, przedwojenny prawnik, bon vivant. Śledztwo prowadzi do dawnego obozu pracy dla robotników przymusowych, a później do opuszczonej leśniczówki, gdzie milicjanci i komunistyczni dygnitarze organizowali tajemnicze spotkania. Brzezińskiemu cały czas towarzyszą duchy przeszłości, a po piętach depczą mu funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa. Czy upora się z przeciwnościami i znajdzie mordercę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *