Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO zakończone

W dniu wczorajszym zakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W trwających od czwartku regatach wzięło udział 301 zawodników z siedmiu krajów, w tym grupa żeglarzy ze ścisłej czołówki światowego rankingu. Z planowanych (łącznie) 11 wyścigów udało się rozegrać siedem (3 w piątek, 2 w sobotę i 2 w grupie złotej w niedzielę).

Warunki na akwenie tradycyjnie „rozdawał” wiatr. W piątek był bardzo silny, w sobotę zdecydowanie słabszy, choć pozwolił na rozegranie dwóch wyścigów. Niedzielne finały, zaplanowane na godzinę 10.00, z uwagi na kompletną „wietrzną” ciszę, musiały zostać odroczone.
Dopiero około 12.30 wiatr zaczął być na tyle zauważalny, aby była możliwość podjęcia decyzji o rozpoczęciu rywalizacji. I tak grupa złota (wyłoniona pod dwóch dniach zawodów) rozegrała dwa wyścigi, grupy srebrna, brązowa i niebieska po jednym.

Ceremonia zakończenia regat miała miejsce po godzinie 17.00. Nagrody wręczali Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak razem z Prezydentem PSKO – Tomaszem Figlerowiczem.
Wśród chłopców czołowe lokaty zajęli:
1. Malthe Ebdrup (DANIA)
2. Lukas Lindström (SZWECJA)
3. Calle Lindbom (SZWECJA)
4. Mic Mohr (KOSTARYKA)
5. Rafał Pogorzelski (POLSKA)
6. Theo Westerlind (SZWECJA)

W kategorii dziewcząt pierwsza szóstka wygląda następująco:
1. Anna Barth (NIEMCY)
2. Cosima Schlüter (NIEMCY)
3. Klara Sobczak (POLSKA)
4. Mathilde Bregner Robertstad (NORWEGIA)
5. Pola Dzik (POLSKA)
6. Helena Wolff (DANIA)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *