Mały Rajd na Orientację

W środę, 20 września br., w okolicach Troszyna w gminie Wolin, odbył się Mały Rajd na Orientację. Była to inicjatywa grupy nieformalnej z Kamienia Pomorskiego skierowana do wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego i uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy działających w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Kamieniu Pomorskim. Rajd odbył się w ramach projektu ogłoszonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych KOMES „Mikrodotacje, lokalne przedsięwzięcia”.

Przy przepięknie jesiennej pogodzie, uczniowie pokonywali wyznaczoną trasę, szukając ukrytych punktów kontrolnych. A w każdym z nich kryły się zagadki przyrodnicze. W połowie trasy na uczestników czekała niespodzianka w postaci spotkania z pracownikami Nadleśnictwa Międzyzdroje, którzy w przystępy sposób przedstawili wszystkim podstawową wiedzę o florze i faunie polskich lasów. Wręczyli też wszystkim drobne upominki.

Całość leśnego rajdu zakończył się przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Troszynie, gdzie na młodych uczestników rajdu czekało ognisko z kiełbaskami. Uczniowie zakończyli dzień nie tylko z bagażem sportowych przeżyć, nagrodami i dyplomami, ale także z koszykami grzybów, które zebrali po drodze.

Organizatorzy rajdu dziękują Fundacji KOMES, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego sportowego wydarzenia, za tak miło i pożytecznie spędzony czas.

Miwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *