09-08-2017 » Powiat i region

Lokomotywy Rynku Kolejowego

Konsekwentnie i skutecznie działa na rzecz nowoczesnego transportu kolejowego w regionie – tak opiniotwórczy portal branżowy – Rynek Kolejowy określił Jadwigę Rajkiewicz, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Słowa uznania to efekt nominacji w konkursie „Lokomotywy Rynku Kolejowego”. Portal wyróżnił w ten sposób działania Pomorza Zachodniego na rzecz promocji kolei. O zwycięstwie w plebiscycie zdecyduje głosowanie internautów, do którego oczywiście zachęcamy.

 Konsekwentne inwestycje w tabor kolejowy całkowicie zmieniły wizerunek i jakość kolei na Pomorzu Zachodnim, które dziś jest powszechnie określane w branży kolei żelaznych jako „taborowy lider w kraju”. W zachodniopomorskiem są obecnie najnowocześniejsze pojazdy w Polsce, a ostatnie zakupy sprawiają, że region już niedługo będzie dysponował w pełni wymienioną flotą pojazdów. Tylko na koniec 2016 r. Województwo Zachodniopomorskie posiadało 48 nowoczesnych pojazdów (nowych i zmodernizowanych) dedykowanych pasażerom podróżującym w regionie. W roku bieżącym „Złoty Pociąg” rozpoczął proces odbioru kolejnych 27 jednostek, które z pewnością świetnie się wpiszą w rozwój Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Jednym ze współtwórców SKM jest właśnie Samorząd Województwa.

Warto przypomnieć, że jeszcze w 2005 r. Zachodniopomorskie zamawiało u Przewozów Regionalnych wykonanie niespełna 4 mln km tras w regionie, dziś ponad 5,5 mln km. Nowy tabor to również zachęta do bezpiecznej podróży w znacznie bardziej komfortowych w porównaniu z tym co było do tej pory – warunkach. Blisko 8 mln pasażerów rocznie korzystających z transportu po żelaznych kolejach to wynik, o którym przed kilku lat można było tylko pomarzyć.

Jadwiga Rajkiewicz jako Dyrektor WIiT UM WZ jest m.in. odpowiedzialna za proces zakupowy taboru, a także realizację regionalnego transportu pasażerskiego. Funkcję pełni od 2009 r., jest absolwentem Wydziału Budownictwa na Politechnice Szczecińskiej.

Portal Rynek Kolejowy corocznie organizuje głosowanie, w którym wybiera „Lokomotywy Rynku Kolejowego” w takich kategoriach jak: Innowacja, Dla pasażera, Nowi Przewoźnicy, Promotor Kolei. Głosowanie trwa do 27 sierpnia i odbywa się za pośrednictwem strony:

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/glosowanie-na-lokomotywy-rynku-kolejowego-2017-82883.html

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *