01-07-2017 » Powiat i region

Koperty życia, kącik dla najmłodszych i bookcrossing w ZUW

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim dostępne są „koperty życia”, czyli specjalnie oznaczone koperty, w których znajduje się formularz do wypełnienia i naklejka na lodówkę.

W formularzu wpisujemy nasze dane, wskazujemy kontakt do osób najbliższych, informacje o naszych chorobach i uczuleniach oraz przyjmowanych lekach. Informacje z „koperty życia” mogą być pomocne dla lekarza lub ratownika medycznego, jeśli konieczne będzie ratowanie naszego życia lub zdrowia.

„Kopertę życia” stworzono z myślą głównie o mieszkających samotnie osobach starszych. W urzędzie załatwiane są sprawy dotyczące paszportów – często przez osoby mieszkające za granicą, które mają tu swoich rodziców, dziadków. Przy okazji pobytu w ZUW można pobrać „kopertę życia” i wręczyć ją bliskiej osobie mieszkającej samotnie.

Kopertę najlepiej umieścić w lodówce. Na drzwiach lodówki należy nalepić naklejkę, która wskaże gdzie szukać informacji przydatnych w razie zagrożenia życia lub zdrowia.

„Koperty życia” znajdują się na parterze budynku ZUW, obok okienek informacji.

Dla dzieci, które odwiedzają ZUW z rodzicami przygotowaliśmy miejsca, w których mogą pobawić się, pooglądać bajki, czy porysować. Kąciki dla dzieci znajdują się na parterze – pierwszy w holu głównym – naprzeciw makiety ZUW, drugi w punkcie obsługi klientów paszportowych.

Chętni mogą skorzystać z książek i czasopism dostępnych na regale do „bookcrossingu”, czyli nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych. Regał znajduje się naprzeciwko informacji paszportowej.

ZUW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *