05-08-2017 » Powiat i region

Konkurs dotyczący zapobiegania przestępczości

Rusza kolejny konkurs „Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości”. Tegoroczny temat to: „Cyberbezpieczeństwo społeczności lokalnych ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wykorzystywaniu dzieci w sieci”.

Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) organizuje co roku konkurs „Europejskiej Nagrody w dziedzinie Zapobiegania Przestępczości” (ECPA). W tym roku za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Estonia, jako kraj sprawujący prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Tematem Konkursu ECPA jest „Cyberbezpieczeństwo społeczności lokalnych ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wykorzystywaniu dzieci w sieci”.

Nagrodę główną w konkursie stanowi kwota 10 tys. Euro, przewidziane są też nagrody po 5 tys. Euro dla dwóch wyróżnionych projektów. Zwycięzca tegorocznego konkursu zostanie ogłoszony podczas konferencji dobrych praktyk EUPCN w Estonii.
Zgodnie z założeniami każdy kraj może zgłosić jeden projekt do konkursu ECPA.

Polski kandydat do nagrody ECPA zostanie wybrany w drodze eliminacji krajowych przez komisję powołaną przez Departament Komunikacji Społecznej MSWiA. W imieniu organizatora, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Projekty należy składać do DKS MSWiA do dnia 8 września 2017 r.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *