Komendy powiatowe w Kamieniu Pomorskim i Goleniowie otrzymały nowe łodzie

Nowa policyjna łódź trafiła do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i w Goleniowie. To dzięki realizowanemu w garnizonie zachodniopomorskim programowi „Stop kłusownictwu: Policja na straży utrzymania oraz poprawy stanu środowiska na terenach i akwenach dla rozwoju turystyki wodnej i wędkarstwa”. Warte blisko 300 tys. złotych hybrydy Sportis 650K mają posłużyć do patrolowania wód Zalewu Szczecińskiego.

Nowa łódź motorowa, hybrydowa marki SPORTIS 650 K została zakupiona w ramach projektu „Stop kłusownictwu: Policja na straży utrzymania oraz poprawy stanu środowiska na terenach i akwenach dla rozwoju turystyki wodnej i wędkarstwa”. Program dotyczy gmin wchodzących w skład obszaru działania Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Szczeciński. To Międzyzdroje, Wolin, Stepnica oraz Świnoujście – teren o łącznej powierzchni 93 220 ha. Obszar ten od południa ograniczony jest wodami Zalewu Szczecińskiego, a od północy Zatoką Pomorską. Ze względu na takie uwarunkowania środowiskowe, ten niezwykle atrakcyjny turystycznie region, dotyka nad wyraz często zjawisko kłusownictwa wodnego.

Projekt pn. „Stop kłusownictwu: Policja na straży utrzymania oraz poprawy stanu środowiska na terenach i akwenach dla rozwoju turystyki wodnej i wędkarstwa” realizowany przez KWP w Szczecinie obejmuje zakup 2 łodzi z przyczepą, lornetki noktowizyjne i tablice edukacyjne do działań profilaktycznych. Przeznaczony jest on dla policjantów z terenu Wolina oraz Stepnicy, czyli dwóch komend powiatowych: w Kamieniu Pomorskim i Goleniowie. Dzięki niemu możliwa będzie skuteczniejsza realizacja zadań prewencyjnych, kryminalnych i profilaktycznych.

W realizacji projektu o całkowitej wartości 595 200 zł Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie otrzymała poparcie Polskiego Związku Wędkarskiego, Towarzystwa Przyjaciół Rzek, Klubu Wędkarstwa Sportowego oraz Społecznej Straży Rybackiej. Wszystkie te instytucje podkreślają istotę i potrzebę współdziałania w przeciwdziałaniu kłusownictwu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *