30-10-2017 » Powiat i region

Kolejny dzień policyjnej akcji „ZNICZ 2017”

Zbliża się okres „Wszystkich Świętych”. Przypominamy Państwu, o rosnącym natężeniu ruchu na drogach naszego powiatu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, aby nic nie zakłóciło czasu, który poświęcą Państwo na przemyślenia i odwiedzenie miejsc spoczynku swoich bliskich.

Wybierając się na cmentarz, nie powinno się zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy. Należy wziąć tylko potrzebną sumę, którą w miarę możliwości chowamy w wewnętrznych kieszeniach ubrań. Proszę pamiętać, że okres „Wszystkich Świętych” jest dla wielu osób czasem do zadumy, a z takiej okazji mogą skorzystać złodzieje.

Planując podróż – czy to na miejscowy cmentarz czy położony w odległym rejonie kraju – należy odpowiednio przygotować się do drogi. Ważnym jest aby pamiętali Państwo o właściwym sposobie zabezpieczenia mienia, które pozostanie w domach – warto spytać sąsiada czy mógłby podczas Państwa nieobecności zwrócić na nie uwagę.

KIEROWCO! Pamiętaj, że okres przygotowań do wyjazdów, to czas utrudnień wynikających często z okresowo wprowadzonych zmian organizacji ruchu drogowego oraz wzmożone jego natężenie. Niezwykle istotną pozostaje sprawa zmiennych warunków pogodowych. Należy dostosować prędkość do sytuacji panującej na drodze.

Nie wolno zapomnieć o tak istotnych sprawach, jak: zachowanie odpowiedniej odległości za poprzedzającym pojazdem, korzystanie z pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z oświetlenia, w jakie wyposażony jest pojazd. Aby dojazd do miejsca docelowego był sprawny i bezpieczny, należy się do poleceń funkcjonariuszy Policji, którzy na pewno będą znajdowali się we wszystkich newralgicznych dla ruchu drogowego miejscach.

Wysiadając z samochodu trzeba upewnić się czy jest on zamknięty. Proszę nie pozostawiać wewnątrz wartościowych rzeczy.

W natłoku wszystkich spraw nie zapominajmy o DZIECIACH. Proszę pamiętać o zastosowaniu odpowiednich urządzeń do przewożenia dzieci w pojazdach, a przebywając na cmentarzu mieć w świadomości, iż wystarczy chwila nieuwagi aby dziecko zgubiło się w tłumie ludzi.

KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *