22-08-2017 » Powiat i region

KOLEJNA INICJATYWA PROFILAKTYCZNA WE WSPÓŁPRACY ZE STRAŻĄ POŻARNĄ

19 sierpnia 2017 r.(sobota), kamieńscy i międzyzdrojscy policjanci oraz strażacy ochotnicy z Międzyzdrojów wzięli udział w Pierwszym Pikniku Strażackim, mającym na celu propagowanie idei ochrony życia, zdrowia i mienia, a także informowanie o różnorodnych zagrożeniach i sposobach zapobiegania im.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim i Komisariatu Policji w Międzyzdrojach oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Międzyzdrojów po raz kolejny wspólnie wzięli udział w imprezie profilaktycznej. Festyn miał na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa, a także promocję obydwu służb. Wszystko to dla dobra  mieszkańców powiatu oraz gości z kraju i zagranicy.

Wielkie zainteresowanie wzbudziło stanowisko, gdzie promowana była służba w Policji i zawód policjanta. Każdy uczestnik pikniku mógł założyć strój funkcjonariusza Oddziałów Prewencji Policji, pobrać odciski palców, jak prawdziwy technik kryminalistyki czy zasiąść w radiowozie, na policyjnym rowerze lub quadzie. Wiele emocji i uśmiechów wśród najmłodszych uczestników pikniku wzbudziło zwiedzanie radiowozu i włączenie sygnałów dźwiękowych. Ponad to, mundurowi szczegółowo odpowiadali na pytania dotyczące zawodu policjanta i służby w Policji.

Korzystając z okazji omówiono założenia kampanii profilaktycznych takich jak:

  • „Bezpieczne wakacje”,
  • „Kręci mnie bezpieczeństwo”,
  • „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”,
  • „Bezpieczny senior”.

Rozdawano ulotki i drobne upominki – dziecięce apteczki do udzielania pierwszej pomocy, naklejki, zakładki do książek z lupą, odblaskowe opaski na rękę, odblaskowe breloczki, odblaski do rowerów, breloczki z latarką itp. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Każdy z chętnych mógł wziąć udział w grze wielkoformatowej o nazwie „Zagraj z nami w bezpieczeństwo”, a także – zakładając alko- lub narko-gogle, przekonać się, jak widzi osoba po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

*Kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowana została pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

*Kampania „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” zorganizowana została we współpracy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

*„Bezpieczny senior” – program realizowany jest w ramach wojewódzkiego Programu Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej na lata 2014-2020 pod nazwą „Region dla Rodziny”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Województwa zachodniopomorskiego.

KPP w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *