Kamieński KALF po zaległościach i ciekawej ósmej kolejce

Kamieńska Amatorska Liga Futsalu rozegrał w niedzielę ósmą serię spotkań, a zarazem w późnych godzinach wieczornych w sobotę, nadrabiała po części zaległości ligowe.

W sobotę rozegrano trzy spotkania. Jeden mecz, pomiędzy „Bosmanem” Chomino oraz „Oldbojami Gryfa”, nie odbył się na prośbę piłkarskich weteranów i został powtórnie przełożony.

Lider, „Repro Service Pol” za walkower (5:0) z „DarKingiem”, zdobył kolejne trzy oczka. Świetny w tym sezonie „Pankbud” Kamień Pomorski, pewnie pokonał 5:1 „Ekol” Dziwnówek, a „Jack Pol” Przybiernów nie sprostał „Agropomocy” Sulikowo, przegrywając swoje spotkanie 3:5.

W niedzielę futsalowcy rozegrali ósmą kolejkę, w której nie było niespodzianek. Najbliżsi takowej byli „Oldboje Gryfa”, którzy grali z pewnym siebie „Repro Dervice Pol”. Spotkanie było nad wyraz wyrównane i w 8 minucie meczu niespodzianka. Pięknym golem popisał się Stanisław Kuryłło i weterani boiskowi objęli prowadzenie. Lider doprowadził do wyrównania dopiero w 13 minucie pierwszej połowy, a bramkę strzelił Paweł Żabierek.

Ostatnie minuty to napór „Rerpo Service Pol – u”, który w 11 minucie drugiej odsłony tego ciekawego widowiska, strzelili jak się okazało, zwycięskiego gola.

Porażka 1:2 (1:1) kamieńskich oldbojów nie przynosi wcale im ujmy, którzy mimo nie najlepszej kondycji raźno sobie radzili na parkiecie. A przypomnijmy przy tym, że wcześniej byli oni sprawcami sensacyjnego remisu (3:3) z mocno faworyzowaną „Mediciną”, której piłkarze nie ukrywają aspiracji do końcowego zwycięstwa w lidze.

W innych spotkaniach – „Bosman” pokonał Vocatus” Golczewo 5:2 (3:1), KS „Zryw” przegrał 5:6 z „Jack – Pol – em”, choć do przerwy było 1:5.

Pewne punkty zdobył „Dynamit” Chomino, który raczej niespodziewanie gładko pokonał 7:2 (4:0) „Ekol” Dziwnówek. W ostatnim spotkaniu, „Medicina” pokonała wysoko, bo aż 9:1 (3:0), „Agropomoc” Sulikowo.

I tu też było ciekawie, bowiem Medycy chcieli szybko strzelić bramkę, by potem pewnie kontrolować całe spotkanie. I to im się w istocie udało.

Wśród strzelców dla „Mediciny” byli: Szymona Włodarek – sobotni jubilat, który skończył 27 stycznia 25 lat (nasze gratulacje i powodzenia w szeregach kamieńskiego „Gryfa”). A także szef „Medicny”, czyli niestrudzony dr Karol A. Ptak. Jego chytry i zaskakujący gol przysporzył szerokiej widowni wiele radości, a sam zawodnik zebrał przy tym gromkie brawa.

Na czele niezmiennie jest „Repro Service” z kompletem punktów, przed „Pankbudem” tracącym trzy oczka, „Bosmanem” (mecz zaległy do tego) i „Mediciną”, która traci do lidera już sporo punktów. Na ostatnich miejscach są: „Oldboje Gryfa”, „Agropomoc” oraz DarKing”, który ma ledwie jeden punkt.

Dziewiąta kolejka rozegrana zostanie dopiero 4 lutego (niedziela), bowiem w zbliżający się weekend kamieńska hala widowiskowo – sportowa będzie zajęta na potrzeby organizowanej na niej imprezy sportowej.