Kamieński Dzień Zwycięstwa – 71. rocznica zakończenia II wojny światowej, po nowemu

8 maja minęła 71. rocznica zakończenia II wojny światowej. I ten dzień jest dla nas wszystkich ważnym dniem w naszej najnowszej historii, Dniem Zwycięstwa.

Z tej okazji obchody rozpoczęły się po nowemu, bowiem po raz pierwszy w historii powojennej, rozpoczęły się na Cmentarzu Wojennym mszą św. polową, celebrowaną przez ks. dziekana, Dariusza Żarkowskiego.

Potem odbyła się druga część uroczystości. Kompania honorowa z Garnizonu Dziwnów oddała salwę honorową. Przemawiali burmistrz Kamienia Pomorskiego, Stanisław Kuryłło oraz Roman Pintal przewodniczący kamieńskich Kombatantów RP, którzy przypomnieli czas minionej wojny światowej, ich bohaterów, jak też milionów, także bezimiennych poległych naszych rodakowi. Faktem jest dzień w którym trwające blisko sześć lat tragiczne zmagania wojenne, zakończyły się bezwarunkową kapitulacją faszystowskich Niemiec wieńczącą zwycięską walkę dobra nad złem.

W hołdzie walczącym i cierpiącym podczas ostatniej wojny światowej odbył się również w ramach tych obchodów uroczysty Apel Poległych.

Liczne poczty sztandarowe, sporo mieszkańców oraz młodzież, uczcili pamięć tamtego ważnego w dziejach Europy i świata wydarzenia, a delegacje miejscowych organizacji, zakładów pracy, władz samorządowych, służb mundurowych oraz młodzieży, złożyły pod Pomnikiem Zwycięstwa symboliczne wiązanki kwiatów.

Nowa forma, msza św. polowa na Cmentarzu Wojennym na pewno wszystkim zgromadzonym przypadły do gustu i zapewne w następnych ;latach właśnie w taki sposób będziemy czcić kolejne rocznice Dnia Zwycięstwa.

Miwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *