11-04-2016 » Powiat i region

Kajakarze Kamieńscy nie próżnują

Zgodnie z kalendarzem imprez K jak MKŻ Opti w dniu 10 kwietnia br. Odbył się kolejny spływ wodami Kamieńskich rzek. Spotkanie uczestników jak zwykle było o godz. 10.00 na Marinie Technicznej.  Następnie przejazd do miejscowości Jatki skąd rozpoczął się spływ.

Na starcie spływu zameldowało się 20 kajakarz (jest nas coraz więcej…). Trasa jak że malownicza i nie trudna. Zaledwie 14 km rzeką Wołczą do Kamienia Pomorskiego.  Pogoda wymarzona .  I jak wiadomo w miłym towarzystwie czas szybko płynie i zaledwie po 3 i pół godzinie dotarliśmy do Mariny Kamień Pomorski. Następnie jak zawsze ognisko z kiełbaskami i opowieści spływowe. Po raz kolejny mieliśmy (znowu)  „królową kąpielową” tym razem była to Iza (czekamy na króla). Ale i trafił się nam „Śpioch” mały Tymek spał pól drogi. Czyli i można się wyspać na kajakach. Niestety był też nie miły akcent a mianowicie jakiś Mądrala wyznaczył sobie w poprzek rzeki drogę do wodopoju w postaci drutu kolczastego na który trzeba zwrócić szczególna uwagę. Jednak  mimo jednego incydentu kajakarstwo z nami jest niezapomniana przygoda a coraz większa rzesza zapaleńców może świadczyć o tym że coraz bardziej nam się wszystkim chce.

Kajakarze z K jak MKŻ Opti dziękuje serdecznie wszystkim uczestnikom imprezy za miłą atmosferę oraz pomoc niesioną mniej doświadczonym wioślarzom – teamowi z Kramu za hol koleżanki. Pokazuje to że nikt w potrzebie nie pozostaje sam.

Dziękujemy wszystkim osobom wspierającym MKŻ Opti. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy i nam się chce, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się kalendarzem imprez kajakowych dostępnym na stronach MKŻOpti i Gminy Kamień Pomorski oraz przyłączenia się do nas.

Mariusz Świąć

						
						
					

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *