13-01-2018 » Powiat i region

Inspekcja Transportu Drogowego skontroluje szkolne autobusy

Rusza akcja „Bezpieczny autokar”. Jest ona prowadzona przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Akcja Inspekcji Transportu Drogowego „Bezpieczny autokar” prowadzona już od wielu lat. W ramach akcji w zeszłym roku skontrolowano 1177 autobusów, które  wiozły dzieci na ferie. I trzeba przyznać, że takie kontrole pojazdów przynoszą wymierne efekty. Poprawia się stan techniczny pojazdów przewożących dzieci i młodzież. Zwiększa się także świadomość przewoźników, ich odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych. Z tego też powodu działania Inspekcji będą kontynuowane w tym roku i kolejnych latach.
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą w tym czasie liczne kontrole autokarów, sprawdzając szczególnie stan techniczny pojazdów, czas pracy oraz trzeźwość kierujących.

Autobusy są sprawdzane na wyznaczonych punktach kontrolnych, podczas kontroli na drogach, ale również po zgłoszeniu telefonicznym i osobistym opiekunów. Na stronie internetowej GITD dostępny jest wykaz stałych punktów kontroli autokarów. Informacji dotyczących akcji „Bezpieczny Autokar” udzielają też pracownicy inspekcji pod numerem telefonu (22) 22 04 300, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 14:00.

FK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *